Pokaz specjalny filmu Uczta w kinie Charlie

Nadchodzący weekend to prawdziwa gratka dla łódzkich smakoszy. Możecie wybrać się na 5. edycję Łódź Street Food Festivalu oraz na pokaz specjalny niezwykłego filmu Uczta w kinie Charlie.

W najbliższy weekend żaden szanujący się miłośnik jedzenia nie powinien siedzieć w domu. Przed nami bowiem dwa wydarzenia, których nie można przegapić. Na początek zapraszamy was na pokaz specjalny filmu Uczta (Foodies), który odbędzie się w sobotę (24 stycznia) o godzinie 18.00 w kinie Charlie. Ten niesamowity dokument opowiada historie smakoszy zwanych z angielskiego foodies, którzy dla dobrego jedzenia są w stanie przejechać pół świata. Spędzają oni życie na podróżach szlakiem najlepszych restauracji świata, czyli dokładnie na tym, na czym same z przyjemnością spędziłybyśmy resztę swych dni. Jeśli zatem oglądaliście czasem programy Anthony’ego Bourdain i marzyliście o tym żeby mieć jego pracę, to ten film pokaże wam, że są na świecie ludzie, którzy marzenie to spełnili. Ułatwiają im to niewątpliwie zgromadzone na kontach fortuny, dlatego w filmie nie zobaczycie straganowego jedzenia, ale będziecie mieli okazję odwiedzić najdroższe i najbardziej ekskluzywne restauracje świata.

Foodies – The Culinary Jetset – Int’l Trailer from B-Reel on Vimeo.

To rzadka okazja żeby zobaczyć Ucztę. Film prezentowany będzie w Polsce wyłącznie w formie eventowej na specjalnych pokazach w wybranych kinach. Projekcja w kinie Charlie połączona zostanie z degustacją słodkości z Babkarni. Wstęp na wydarzenie kosztuje 16 zł i 14 zł.

 

5. Łódź Street Food Festival

Filmów takich jak Uczta lepiej nie oglądać na głodnego, dlatego przed wizytą w kinie zachęcamy do odwiedzenia strefy Piotrkowska 217, gdzie w ten weekend odbędzie się piąta już edycja Łódź Street Food Festivalu – cieszącego się ogromną popularnością łódzkiego festiwalu jedzenia ulicznego. Impreza obchodzi właśnie pierwsze urodziny, ale to nie jedyny powód, dla którego styczniowa edycja będzie wyjątkowa. Tym razem bowiem ŁSFF potrwa dwa dni. Dzięki temu „ulicznymi” przysmakami od łódzkich restauratorów, blogerów i aktywistów kulinarnych oraz oczywiście z food trucków cieszyć będzie można się zarówno w sobotę jak i niedzielę (24-25 stycznia).

5. Łódź Street Food Festival

Kolejny raz uczestnicy ŁSFF będą mogli spróbować dań w formule Food Boutique, czyli niewielkich, degustacyjnych porcji w cenie 5 zł, które w swojej ofercie będzie miał każdy z wystawców. A będzie czego próbować. Wśród uczestników imprezy znajdą się reprezentanci kuchni włoskiej, węgierskiej, indyjskiej, ukraińskiej, etiopskiej i amerykańskiej, dobrze wszystkim znani z poprzednich edycji. Nie zabraknie też nowości. Po raz pierwszy będzie można spróbować m.in. ślimaków czy kawioru, a także pieczonych kasztanów i specjałów kuchni tybetańskiej. 

 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...