Kulinarny tydzień w Łodzi

W nadchodzącym tygodniu nie będziemy się nudzić – praktycznie codziennie czekać na nas będą nowe atrakcje okołokulinarne.

 

Jarmark Feancuski

Od poniedziałku od godziny 16.00, na odcinku Piotrkowskiej między ulicami Nawrot a Roosevelta będziemy mogli zakupić francuskie sery, wina i inne frykasy. Aż do niedzieli potrwa tu bowiem Jarmark Francuski, goszczącym w naszym mieście po raz pierwszy. Do tej pory Jarmark odbywał się głównie z Poznaniu, ostatnio też w Katowicach i Bydgoszczy – jednym słowem podróżuje po terenie całej Polski. Stoiska czynne będą w godzinach 16.00-20.00 pierwszego dnia i od 10.00 do 20.00 przez resztę tygodnia.

Browar Księży Młyn

Kolejne dwa wydarzenia również związane są z alkoholem. W środę(27 maja) restauracja Piknik zaoferuje nam możliwość degustacji win z Farnese Vini, młodej obiecującej winnicy z południa Włoch. Cena degustacji wynosi 20 zł od osoby i obejmuje osiem rodzajów trunków, po cztery wina białe i czerwone. Degustacja rozpoczyna się o godzinie 19.00 i aby wziąć w niej udział należy dokonać wcześniejszej rezerwacji. Następnego dnia zmienimy nieco klasę i moc trunku. W czwartek o godzinie 12.00 rozpoczyna się Festiwal Piwa organizowany przez Browar Księży Młyn. Potrwa on do soboty, wstęp jest bezpłatny. Oprócz degustacji nowego piwa z Browaru – Portera Wędzonego, którego premiera zaplanowana jest na ten dzień, będzie można zwiedzić piwną manufakturę (codziennie o godzinie 17.00) oraz zjeść specjały z grilla.

Święto ulicy Piotrkowskiej

Piątek rozpoczyna trwające cały weekend Święto Piotrkowskiej. Obchody 25-lecia Fundacji Ulicy Piotrkowskiej są idealnym pretekstem, by oprócz gier, zabaw i atrakcji również coś zjeść. W Pasażu Rubinsteina rozłożą swoje stoiska wystawcy z Ekotargu, a na drugim pasażu odbędzie się Piknik u Leona Schillera, połączony z animacjami dla dzieci i młodzieży. Święto rozpocznie się uroczystym odsłonięciem gwiazdy twórców filmu „Ida” w Łódzkiej Alei Gwiazd o 16.00, a o 21.00 zajadając się smakołykami z Ekotargu obejrzymy film „Nietykalni”, wyświetlony przez Polówkę. Dodatkowo w sobotę odbędzie się Grill w Wielkim Mieście, czyli grillowa impreza organizowana przez Piotrkowską 217. Od godziny 12.00 będzie można spróbować grillowanych specjałów z oferty m.in. Szwalni Smaków czy Klubu Wino albo zgłosić swoje własne stoisko i menu i sprzedawać bądź dzielić się własnymi wyrobami.

Zielony Chrzan warsztaty sushi

Niedziela wypada spokojniej niż pozostałe dni tygodnia – w planach jest kawa i pogaduchy, czyli Babski Koktajl organizowany przez Caffe przy Ulicy. Wszystkie panie zapraszamy na pokaz i kurs makijażu urlopowego, rozmowy na temat baniek chińskich i wiele innych tematów oraz na wliczoną w to wszystko kawkę. Wstęp jest wolny, ale miejsca są rezerwowane z powodu niewielkiej przestrzeni dostępnej w kawiarni. Impreza powtarzana jest cyklicznie. Również w niedzielę odbędą się warsztaty sushi prowadzone przez suszarnię Zielony Chrzan. Koszt udziału wynosi 159 zł i obejmuje kurs i degustację stworzonych przez uczestników rolek oraz lampkę wina i zieloną herbatę. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 18.00.

Wyzwanie Mega Burgera

Nie zapominajmy też o innych powtarzających się regularnie promocjach, m.in. tych dostępnych w Szafie, czyli Burger Day oraz British Wednesday. Podczas tej pierwszej cena burgerów w zestawach w poniedziałki obniżona jest o 15%, a w środy do każdej brytyjskiej potrawy dodawany jest koktajl English Martini lub Chocolate Cake z kawą lub herbatą do wyboru za 1 zł. Dodatkowo co środę między 18.00 a 23.00 napijemy się w Palecie Bieli whiskey w promocyjnych, a w czwartek w ramach Ladies Coctail kolorowych drinków również w cenach promocyjnych. A jeśli między dwoma tymi wydarzeniami zdarzy nam się zgłodnieć, warto zajrzeć do Dolce Salato na degustację wystawionych na trzymetrowym stole dań z menu. Miłośnicy burgerów mogą też cały czas brać udział w Wyzwaniu Mega King Konga organizowanym przez Jerry’s Burger. To konkurs jedzenia na czas gigantycznego, bo ważącego 1,2 kg burgera z menu restauracji. Najmocniejsi zawodnicy wygrać mogą bony do Selgros Cash and Carry, skrzynki piwa Książęce, karnety do Centrum Atletyki Kuźnia i gadżety od Coca Coli. Wyzwanie trwa do 1 czerwca. W skrócie – na brak atrakcji w tym tygodniu nie można narzekać.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...