Hiszpańskie all you can eat w restauracji Zbożowa fot. Zbożowa

Nadchodzący weekend to nie tylko dzień kobiet. W łódzkich restauracjach będzie się sporo działo.

Warsztaty pizzy dla dzieci w Presto fot.Presto

W najbliższą niedzielę, 9 marca, w restauracjach sieci Presto odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci. W ich trakcie maluchy poznają wszystkie tajniki przyrządzania pizzy – od wyrabiania ciasta, poprzez dobór składników aż po komponowanie placka. Dzieci będą mogły następnie zjeść własnoręcznie przygotowane pizze, które wypieką dla nich pizzerzy Presto. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00, a udział w nim jest bezpłatny. Niedzielne warsztaty mają być pierwszymi z cyklu podobnych wydarzeń. Odbędą się we wszystkich pizzeriach Presto przy ulicy Piotrkowskiej (Piotrkowska 27, Piotrkowska 67 i Piotrkowska 142).

Miłośnicy ryb i owoców morza powinni zawitać do restauracji Mare e Monti. Przez cały weekend dostępne będzie tu bowiem specjalne menu, w którym znajdą się dania przygotowane z niespotykanych ryb. Będzie tu można spróbować między innymi barweny, skrzydeł płaszczki, piotrosza, żabnicy, ślimaków i żabich udek.

W piątek restauracja Zbożowa zaprasza na kolejną kolację „jesz ile chcesz”, której tematem przewodnim będzie tym razem kuchnia hiszpańska. Start o 18.00, a koszt udziału wynosi 25 zł od osoby.

Podróże Kulinarne w Szafa Lunch Bar

W niedzielę, w kolejną Podróż Kulinarną zabierze gości Szafa Lunch Bar. Tym razem szef kuchni obrał kierunek Śląsk, a w menu zagości rolada z czerwoną kapustą i żurek śląski. Koszt udziału wynosi 15 zł od osoby.

Również w niedzielę na bezpłatne warsztaty twórcze dla dzieci pt. Farby – z czego można je zrobić? zaprasza restauracja Spółdzielnia. Spotkanie poprowadzi pracowania OKO, a w jego trakcie dzieci dowiedzą się, jakie są rodzaje farb i samodzielnie wykonają temperę jajową.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...