Offbeer Festival 2014

Przed nami weekend z piwem, zdrową żywnością, ciekawymi warsztatami i spotkaniami. Sprawdźcie, co będzie się działo w łódzkich restauracjach.

 

 

W piątek rusza Łódzki Festiwal Piwa Offbeer – wydarzenia organizowanego przez puby: The Eclipse InnPiwotekę Narodową przy pomocy Bractwa Piwnego i Klubu Miłośników Piwowarstwa Ericpol. Lokale zjednoczyły siły, by wspólnie promować dobre beczkowe piwo z małych, rzemieślniczych i regionalnych browarów. Organizatorzy postarają się pokazać uczestnikom, że piwo może mieć aromat, smak i charakter. Impreza ma być też formą promowania kultury piwnej i pokazanie, że jest ona czymś więcej niż „żłopanie bezsmakowego lagera na czas”. Więcej na temat wydarzeń towarzyszących Offbeer przeczytacie u nas już jutro.

Targi piwa Piwowary

To nie jedyne wydarzenie dla miłośników złocistego trunku. Również w piątek, w Hali Expo przy ul. Stefanowskiego ruszają Targi Piw Regionalnych Piwowary. Podczas targów będzie można spróbować aż 180 różnych rodzajów piw z Polski, Litwy, Niemiec, Czech i Belgii. Nie zabraknie też warsztatów, prezentacji i spotkania z ciekawymi ludźmi, a nawet pokazów gotowania potraw na piwie. Szczegółowy program Targów znaleźć można tutaj.

Beer pong w Pubie Biblioteka - fot. Pub Biblioteka

W sobotę w pubie Biblioteka rozegrany zostanie Turniej w Trambabmbulę. Losowo dobrane pary zmierzą się ze sobą w meczach o nagrody finansowe, rzeczowe i alkoholowe. Start o godzinie 19.00, wpisowe wynosi 3 zł, a zapisywać można się w barze lub pod adresem mailowym tomekpyrgiel@gmail.com. Dwie godziny wcześniej w Bibliotece wystartuje Łódzka Liga Beer Ponga.

Restauracja w te pędy zaprasza zaś w sobotę na pogadankę i warsztaty Jaglankowe szaleństwo. O godzinie 17.30 ruszy pierwsza, otwarta dla wszystkich zainteresowanych część spotkania poświęcona rozmowie na temat właściwości zdrowotnych kasz i możliwości ich wykorzystania w różnych daniach. Ciekawostką będzie rozmowa o kaszach, które nie zawsze kojarzą się zbyt smacznie, jak kasza jaglana właśnie. Dwie godziny później rozpocznie się część druga spotkania – warsztatowa. Udział w niej jest odpłatny (35 zł), a uczestnicy otrzymają wydrukowane przepisy na dania z kaszą jaglaną oraz przygotowane dania do zabrania na wynos.

Dobry Targ fot. Dobry Targ

Również w sobotę w strefie Piotrkowska 217 odbędzie się pierwsza edycja Dobrego Targu. Wydarzenie na wzór znanego już w Łodzi Eko Targu gromadzić ma wystawców będących producentami i dystrybutorami żywności certyfikowanej jako ekologiczna lub posiadająca podobne oznakowania świadczące o jej wysokiej jakości. Na gości Dobrego Targu czekała będzie masa atrakcji – pokazy, warsztaty i spotkania z ciekawymi gośćmi, wśród których w sobotę znajdą się m.in. Gieno Mientkiewicz czy Kevin Aiston. Szczegółowych informacji szukajcie w opisie wydarzenia na Facebooku.

Newidzialni w Kogle-Mogle

To nie koniec sobotnich atrakcji. W kawiarni Kogle-Mogle odbędzie się spotkanie Napisz do Niewidzialnych, w trakcie którego będziecie mieli okazję poznać efekty akcji korespondencji z osadzonymi w zakładach karnych. Projekt Niewidzialni-Niesłyszalni ma na celu poznanie świata osób osadzonych i redukcję towarzyszącego im poczucia wykluczenia zarówno w trakcie odbywania wyroku, jak i po nim. Korespondencja z osadzonymi ma być pierwszym krokiem na drodze do ponownego zaproszenia ich do społeczeństwa. W Kogle-Mogle pokazany zostanie film powstały przy współpracy z osadzonymi z aresztu we Wronkach oraz odbędzie się dyskusja na temat sytuacji osób osadzonych w Polsce.

Ostatnią z sobotnich atrakcji jest akustyczny koncert Tomasza Krawczyka i Grzegorza Krawczyka tworzących zespół Detox, na który zaprasza restauracja u Kretschmera mieszcząca się w hotelu Tobaco. Start o godzinie 19.00, wstęp wolny.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...