Łódź Street Food Festival II edycja

Festiwal ulicznego jedzenia, śniadania wegańskie i „all you can eat” oraz dzień burgera – sporo będzie się działo w ten weekend w łódzkich restauracjach.

Dzień Burgera w Grandzie

W piątek Klubokawiarnia Granda zaprasza na Dzień Burgera. Organizatorzy chcą udowodnić, jak bardzo nieprawdzie jest stwierdzenie, że „weganie jedzą tylko trawę”. Od godziny 12.00 serwowane będą tu w 100% wegańskie burgery, które zasmakować mają największym nawet miłośnikom mięsa.

W sobotę w Niebostanie odbędzie się czwarta już edycja wegańskiego śniadania. W trakcie tych (dosyć późnych) uczt możecie jeść ile chcecie i płacicie tyle, ile uznacie za stosowne. Warto przy tym pamiętać, że całkowity dochód ze śniadań przeznaczany jest na pomoc fundacjom zajmującym się obroną praw zwierząt. Dotychczas środki przekazywane były schroniskom dla zwierząt, a pieniądze zebrane w najbliższą sobotę trafią do Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Śniadanie rozpocznie się o godzinie 12.00. Każdy kto chce pomóc może też przynieść przygotowane przez siebie jedzenie.

Śniadanie w Owocach i Warzywach

Dzień później na pierwsze wiosenne śniadanie zaprasza klubokawiarnia Owoce i Warzywa. Między 11.00 a 14.00 będzie można spróbować tu lokalnych produktów, między innymi chleba własnego wypieku, wiejskiego twarogu i jaj, kilku rodzajów twarogu, świeżych ziół, naturalnych miodów, konfitur, domowych ciast i ciasteczek. Do tego świeżo wyciskane soki, lemoniada, kawa, herbata i kakao. Śniadanie dostępne jest na zasadzie „jesz ile chcesz” w cenie 19 zł od osoby i 9 zł dla dzieci.

Również w niedzielę odbędzie się druga już edycja festiwalu jedzenia ulicznego Łódź Street Food Festival. W kompleksie Piotrkowska 217 czekać na was będzie kilkudziesięciu wystawców oferujących dania reprezentujące jedzenie uliczne. Będziecie mogli natrafić tu zarówno na stoiska łódzkich restauracji, blogerów kulinarnych, pasjonatów gotowani, jak i zaproszone z innych miast food trucki, czyli ciężarówki, z których sprzedawane jest jedzenie. Festiwal potrwa od 11.00 do 17.00.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...