W menu nowo otwartego lokalu jest kawa, herbata, piwo, drinki, coś na ząb, a także trening na motocyklowym symulatorze.

Zamenhofa 1/3, tuż przy Piotrkowskiej – to właśnie pod tym adresem otworzył się nowy lokal, który chcemy wam zaprezentować. Wcześniej mieściła się tu kawiarnia Pożegnanie z Afryką. Kawa jest nadal, ale cała reszta to prawdziwa niespodzianka. Motyw przewodni – motocykle!

Nie tylko dla motocyklistów

Skąd pomysł na motocyklowy lokal? – Interesuję się motorami od 17 lat, sam oczywiście jeżdżę, w tym roku brałem między innymi udział w zawodach Pucharu Polski – mówi Norbert Góra, założyciel Lagun Moto Bay. Motyw przewodni widać od wejścia – stoliki zrobione z wielkich beczek po olejach czy płynach chłodniczych, motocykle, oryginalne stroje, plakaty, a nawet obrazy autorstwa Bartiste. Wiele z nich to osobiste pamiątki Norberta, ale kolekcja nie byłaby tak bogata bez wsparcia motorowego środowiska. To dla nich na ścianie przygotowano specjalną mapę, na której można oznaczyć swoje podróże. To co najważniejsze, zajmuje jednak drugą salę lokalu.

Symulator MotoGP

Mowa oczywiście o symulatorze jazdy na jednośladzie (możliwe, że to dopiero drugie takie urządzenie w Polsce). Można na nim szkolić umiejętności, pojeździć na wybranym torze świata, a również wziąć udział w zawodach. Swoich sił mogą tu spróbować totalni amatorzy (wiem, co mówię – nigdy w życiu sama nie wsiadłam na motor!). Najpierw krótkie szkolenie, a potem jazda. Można wybrać tor (są tu odwzorowane autentyczne tory ze świata), pojazd czy stopień trudności. Uwaga – regularnie zmienia się też pojazd, na którym „jeździmy”. Opcja „Daj spróbować” czyli zaliczenie 3 okrążeń na torze kosztuje 20 zł, za około 20 minutową sesję zapłacimy 49 zł. Od grudnia będzie można też wykupić trening z doświadczonym instruktorem.

Wspólne oglądanie wyścigów i zawody

Lagun ma zrzeszać fanów motoryzacji (oczywiście inni goście mile widziani). Dla nich planowane są wspólne oglądanie wyścigów, spotkania z ciekawymi osobowościami czy zawody na symulatorze. Ale w końcu JwŁ to portal o gastronomii, więc wspomnijmy, czego możemy się spodziewać w Lagunie do jedzenia i picia. Jest kawa z Instytutu Kawy (jak mogłoby być inaczej, przecież chłopaki z Instytutu też jeżdżą na motorach), piwa i drinki, a to tego szybkie przekąski: firmowe laguny, czyli croissanty w wytrawnych i słodkich odsłonach (sprawdzone – fajny comfort food),  frytki czy nuggetsy.

Oferta cocktaili będzie się zwiększała dzięki współpracy z doświadczonym barmanem, podobnie z piwami – lada moment w ofercie pojawią się piwa kraftowe. Już teraz można sięgnąć po specjalność Laguna – drinki na bazie piwa, między innymi Blue Corona czy dwukolorowe piwo, w skład którego wchodzi lager i Guinness. Na wszystko Lagun proponuje atrakcyjne ceny – ceny piw w butelkach zaczynają się od 10 zł.

Bar czynny jest od wtorku do niedzieli w godzinach 15.00-22.00 (lub do ostatniego gościa).

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...