Choć mamy już półmetek lata, chcemy, żebyście mogli wycisnąć je jak cytrynę. Dlatego przygotowałyśmy Wam kolejne zestawienie najlepszych łódzkich ogródków – w dwóch częściach!

1. Aloha Poke (Al. Adama Mickiewicza 15A)

Leżaki – są, kolorowe drinki – są, dużo zieleni – jest, egzotyczne jedzenie – jeszcze jak! Po prostu all inclusive na Hawajach, tylko… podrzuci ktoś trochę oceanu?

Aloha Poke

2. ArcheVita (ul. Matejki 11)

Rodzinny weekend na działeczce – zielony ogródek, rodzinna atmosfera, możecie liczyć tu nawet na grilla lub animacje dla dzieci. Śledźcie ich media społecznościowe!

ArcheVita

3. Elitna Gruzja (ul. Wigury 4/6)

Tajemniczy ogród w centrum miasta, cały skąpany w zieleni. W cieniu tutejszych drzew naładujecie swoje baterie z zapasem na całą zimę. 

Elitna Gruzja

4. Monopolis (ul. Kopcińskiego 62)

Towarzystwo łódzkich pofabrykanckich murów, bogactwo roślin, przyjemne światełka i ta przestrzeń tworzą tu niezwykły klimat. Wieczorami możecie liczyć też na muzykę na żywo. 

Monopolis
Monopolis

5. Tubajka (Plac Zwycięstwa 3 – Park Źródliska I)

Ogródek Tubajki w zależności od sezonu nabiera różnych barw. Miejsce dla każdego i na każdą okazję. Wypijecie tu kieliszek prosecco na leżaku, zjecie deser w altanie, a w ogromnym namiocie możecie świętować rodzinne uroczystości.

6. Miska Gastro Bowls (Ogrodowa 16)

Na chwilę oddechu od zgiełku miasta możecie liczyć w patio Miski. A co dwa tygodnie zapraszają tu na grilla przy kieliszku wina i dobrych DJ’skich miksach.

Miska Gatro Bowls

7. Dzień dobry Caffe (ul. Narutowicza 57)

Nie ma nic lepszego na dobry początek dnia, niż śniadanie i kawa na tarasie. A taras Caffe jest naprawdę przytulny!

8. Kawiarnia Palmiarnia (Park Źródliska I)

Czy istnieje bardziej ogródkowy ogródek niż ten przy Palmiarni, pod koronami drzew parku Źródliska?! Nawet jeśli zaskoczy nas tu deszcz, możemy przenieść się do środka, gdzie roślin jest chyba więcej niż na zewnątrz.

Kawiarnia Palmiarnia

9. Surrindustrialle (ul. Legionów 2)

Ten ogródek jest absolutnie nie do podrobienia. Choć niewielki, to pobudza wyobraźnię, a kawa wypita w towarzystwie metalowych rzeźb smakuje jak nie z tego świata. 

Surrindustriale

10. Szykier Coffee & Bistro (ul. Północna 1/3)

Łódzkie podwórka, jak wiemy nie od dziś, kryją wiele skarbów. Jak na przykład przytulny ogródek Szykiera! Także wchodźcie śmiało i dajcie się miło zaskoczyć. 

Aleksandra Wiktorska

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...