fbpx

Najlepsze restauracyjne ogródki tylko w centrum Łodzi? Dziś przedstawiamy wam miejsca sprzyjające chillowaniu na świeżym powietrzu, omijając przy tym ul.Piotrkowską.

1. U Milscha

📍 ul. Łąkowa 21
Ogród przy XIX-wiecznej, zabytkowej willi? Oczywiście, że znajdziecie go w Łodzi. Dodatkowo w niebanalnej, pełnej zieleni scenerii z kuchnią żydowską oraz polską.

2. Winoteka – wine & more

📍 ul. Tymienieckiego 32
Poza winem oferowane są tutaj lekkie przekąski, desery, od niedawna steki i… koncerty! A to wszystko w tym przepięknym ogrodzie wśród czerwonej cegły.

3. Filmowa Food&Coffee by Chaos

📍 ul. Kusocińskiego 63a
Przy okazji spaceru po retkińskich Błoniach warto zajrzeć tutaj na naleśniki w stylu Leona Zawodowca albo Ojca Chrzestnego i spocząć w urokliwym ogródku oddzielonym od ulicy.

4. Prosto z Mostu

📍 al. Wyszyńskiego 25
Zatrzymamy się jeszcze chwilę na Retkini, ale trochę głębiej wśród blokowisk – kawa, prosecco, kanapka, sałatka? – bardzo proszę. Dodatkowo luźna atmosfera gwarantowana.

5. Arche Vita

📍 ul. Matejki 11
Miejsce z polską kuchnią przyjazne całej rodzinie – w tym również naszym czworonożnym przyjaciołom. Uwaga! Już niedługo nowe pozycje w menu.

6. Tubajka

📍 plac Zwycięstwa 3
Obowiązkowa pozycja w Parku Źródliska I – na kawę, śniadanie, lody, ale także imprezy okolicznościowe! Bardzo klimatyczne miejsce z altaną, ale także leżakami.

7. Kawiarnia Palmiarnia

📍 al. Piłsudskiego 61
Nie da się pominąć najbardziej zielonej kawiarni w Łodzi! Kameralne i przytulne miejsce, w którym na pewno będziecie w stanie się zrelaksować.

8. Browar Księży Młyn

📍 ul. Tymienieckiego 22/24
Na pewno ta pozycja jest Wam znana, jednak wciąż warto docenić przestrzeń zorganizowaną na zewnątrz. Grzechem byłoby nie przysiąść chociaż na rzemieślnicze piwo.

9. Alembik Whisky & Rum Club

📍 al. Piłsudskiego 150/152
To miejsce, w którym możecie zrelaksować się przy swoim ulubionym trunku także w plenerze. Regularnie urządzane są tu koncerty oraz degustacje, a wieczorami rozpalane ognisko, na którym można usmażyć kiełbaski.

10. Monopolis

📍 ul. Kopcińskiego 62
I tutaj nie zabraknie miejsca na zewnątrz. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że dodatkowo będziecie mieli problem z tym, który ogródek wybrać – wszak jest tu aż osiem restauracji różnych kuchni świata. Wszystkie skąpane są w murach dawnych zakładów monopolu wódczanego.

11. Restauracja Dworek

📍 ul. Rogowska 24
Restauracja braci Zielińskich oferuje polską kuchnię oraz liczną zieleń na terenie rezerwatu „Wzniesień Łódzkich”. Jedzenie, spacery i spokój – czy więcej czegoś potrzeba?

12. Elitna Gruzja

📍 ul. Wigury 4/6
Niby centrum miasta, a jakby co najmniej w okolicach Morza Czarnego. Dzięki temu ogrodowi i kuchni zdecydowanie jesteśmy w stanie poczuć gruzińską atmosferę.

13. Mały Taj

📍 ul. Naruszewicza 4
Klasyczna kuchnia tajska, domowe desery oraz zimna lemoniada albo koktajl (również bezalko) – wszystko serwowane w przyjemnym, zielonym ogródku na Górnej!

14. NieWinni

📍 ul. Tymienieckiego 3
Letnie wieczory na leżaku z winem i muzyką na żywo – to jest to, czym regularnie raczą nas NieWinni. Koniecznie pozwólcie im uwieść i Was!

15. El Buos

📍 ul. Łubinowa 54A
Skromny i klimatyczny ogródek, jednak zdecydowanie warty odwiedzin – szczególnie ze względu na jedzenie. Pamiętajcie, że El Buos działa od piątku do niedzieli!

16. Szykier Coffee & Bistro

📍 ul. Północna 1/3
W zabytkowej kamienicy w centrum znajdziecie kameralny ogródek, w którym możecie się uraczyć między innymi ciachem i dobrą kawą (czasem nawet w akompaniamencie pianina).

17. Oliviarnia

📍 ul. Rzgowska 198
W tej niepozornej restauracji na Chojnach możecie wybrać stolik na tarasie lub w ogródku i rozkoszować się daniami tradycyjnej kuchni włoskiej oraz autorskimi oliwami.

18. Nie Pytaj

📍 ul. Skupiona 1
Leżaki na trawie, parasole, kawa oraz śniadanie i/lub ciacho – to wszystko sprytnie skryte na parterze bloku przy zajezdni Kurczaki.

19. Surindustrialle

📍 ul. Legionów 2
Kawiarnio-galeria z absolutnie niebanalnym ogródkiem, gdzie możecie odsapnąć z ulubionym napojem oraz deserem wśród metaloplastycznych prac.

20. Miska Gastro Bowls oraz Spirit Bar

📍 ul. Ogrodowa 16
Klimatyczne patio w restauracji w Hotelu Puro zdecydowanie pozwala nabrać oddechu. Polecamy również zajrzeć na taras Spirit Baru!

21. Dzień Dobry Caffe

📍 ul. Narutowicza 57
Gwarancją udanego poranku zdecydowanie może być rozpoczęcie go od śniadania i kawy na przytulnym tarasie z widokiem na plac Dąbrowskiego.

22. Przystań Tu

📍 ul. Strykowska 284
Na koniec zabierzemy Was na obrzeża Łodzi! Po obiedzie w strefie relaksu możecie wybrać leżak lub hamak. W tej lokalizacji realnie można odetchnąć wśród zieleni.

23. Wake&Roll Park

📍 ul. Patriotyczna 3

Restauracja, strefa chillout, plaża, leżaczki, staw (Stawy Stefańskiego) i sporty wodne. Można wymieniać w nieskończoność. Wake&Roll Park to taka kieszonkowa forma wakacji.

Podobne posty

Nadziane do granic możliwości croissanty, ociekające serem smash burgery i chrupiąca włoska pizza w ...
Kto ma ochotę na gyros i zapiekaną fetę? Nareszcie pojawiły się w karcie Santorini. Idzie nowe – ...
25 łódzkich restauracji i kawiarni przygotowało swoje festiwalowe dania i desery inspirowane łódzką ...