Łódzkie Nagrody Kulinarne

Wrzesień stoi pod znakiem ważnych, kulinarnych wydarzeń w Łodzi. Kilka dni po zakończeniu trwającego właśnie festiwalu Jemy w Łodzi Food Fest, po raz drugi rozdamy Łódzkie Nagrody Kulinarne.

 

Po raz pierwszy najlepsze łódzkie restauracje i kawiarnie nagrodziliśmy rok temu. Podczas gali, która odbywał się w hotelu Tobaco wręczyliśmy wyróżnienia w 10 kategoriach. Laureatów 9 z nich wytypowało specjalnie powołane jury, a Nagrodę Publiczności oddaliśmy w ręce czytelników portalu i łodziań, którzy swojego faworyta wyłonili w głosowaniu. Podobnie będzie już za dwa tygodnie, kiedy wręczymy Łódzkie Nagrody Kulinarne 2017. Nagrodzimy restauracje i kawiarnie, które prezentują najwyższy poziom jedzenia i obsługi, są innowacyjne i wyróżniają się na tle innych, są popularne wśród gości i dbają o najwyższe standardy w każdym aspekcie działalności, a także przyczyniają się do rozwoju łódzkiej gastronomii.

Łódzkie Nagrody Kulinarne fot. pixabay.com

W czwartek, 28 września, w łódzkim Hotelu Tobaco odbędzie się uroczysta gala, w trakcie której przedstawimy laureatów w dziesięciu kategoriach: Najlepsza Restauracja, Najlepsza Kawiarnia, Najlepsza Restauracja Tematyczna, Najlepszy Szef Kuchni, Najlepsza Obsługa, Najlepszy Kelner, Najlepsza Cukiernia, Piekarnia lub Lodziarnia, Najlepszy Wystrój, Ambasador Łódzkiej Gastronomii oraz Najlepsza Restauracja – Nagroda Publiczności. Wkrótce przedstawimy wam wszystkie nominowane lokale i osoby i wyjaśnimy nasze wybory.

Łódzkie Nagrody Kulinarne fot. pixabay.com

Zwycięzców w pierwszych 9 kategoriach wybierze jury, w którego skład wejdą osoby związane z łódzką gastronomią i miłośnicy jedzenia. Laureata Nagrody Publiczności wybiorą goście restauracji. Zanim jednak przejdziemy do głosowania potrzebujemy waszej pomocy w wyłonieniu restauracji nominowanych w tej kategorii. W komentarzach pod tym artykułem lub na Facebooku możecie wpisywać waszych kandydatów do tytułu najlepszej łódzkiej restauracji roku. Najczęściej pojawiające się lokale trafią do finałowego głosowania i powalczą o ten prestiżowy tytuł.

Łódzkie Nagrody Kulinarne fot. pixabay.com

Świetną okazją do poznania oferty łódzkich restauracji i wytypowania swoich faworytów jest trwający właśnie festiwal kulinarny Jemy w Łodzi Food Fest. Bierze w nim udział aż 45 lokali, które prezentują swoje popisowe dania festiwalowe i menu degustacyjne. Wybierzcie się w kulinarną podróż festiwalowym szlakiem, która z pewnością pomoże wam wyłonić najlepszych z najlepszych.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...