Łódzkie restauracje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. W akcję włączyło się kilka łódzkich restauracji. Sprawdźcie jak możecie pomóc, a przy okazji smacznie zjeść.

Jeśli lubicie jeść i chcecie wesprzeć WOŚP, to macie ku temu kilka okazji. Łódzkie restauracje, podobnie jak w zeszłym roku, postawiły przede wszystkim na charytatywne aukcje, z których całkowity dochód przekazywany jest na konto Fundacji. Możecie na nich wylicytować śniadania, kolacje i obiady.

Restauracja Galicja

Zaczynamy w Manufakturze. Trzy tutejsze restauracje przyłączyły się do Wielkiej Orkiestry. Na Allegro możecie wylicytować trzydaniową kolację dla dwóch osób w sali VIP restauracji Galicja. Do każdego dania podane zostanie odpowiednio dobrane wino. Aukcję znajdziecie tutaj. Podobną kolację wystawiła na licytację restauracja Tawerna Pepe Verde, która ugości zwycięzcę w Sali Kapitańskiej urządzonej jak wnętrze jachtu. Trzydaniową ucztę dla dwojga możecie wylicytować tutaj.

Restauracja Tajska Hot Spoon

Jeśli wolicie azjatycką kuchnię, to zajrzyjcie na aukcję Restauracji Tajskiej Hot Spoon. Lokal wystawił na licytację trzydaniową kolację dla dwóch osób przygotowaną przez szefa kuchni Saiyona Boonperma. Dodatkowo zwycięzca każdej z trzech powyższych licytacji otrzyma kartę stałego klienta, która uprawnia do 17% rabatu we wszystkich trzech restauracjach.

Restauracja Farina Bianco

Na kolację dla dwojga zaprasza również restauracja Drzwi Otwarte przy Piotrkowskiej 120. Lokal przygotuje dla zwycięzcy ucztę o wartości 100 zł, ale jej cena na Allegro już w tej chwili wynosi więcej. Licytację znajdziecie tutaj. Pozostajemy we włoskich klimatach, ale przenosimy się do Farina Bianco. Otwarta niedawno restauracja mieszcząca się przy Piłsudskiego 14 wystawiła na aukcję trzydaniową kolację dla dwóch osób. Zwycięzca otrzyma także kartę rabatową upoważniającą do 10% zniżki w restauracji. Licytować możecie tutaj.

Śniadanie w Caffe przy Ulicy

Jeśli wolicie jeść wcześniej, to Gorąca Kiełbasiarnia przy Głowackiego zaprasza na obiad. Lokal wystawił aż cztery aukcje, na których możecie wylicytować zaproszenie dla dwóch osób na dowolną zupę, drugie danie i napój. Wszystkie aukcje znajdziecie tutaj. Podobnie jak w zeszłym roku, do zbiórki na rzecz WOŚP włączyło się Caffe przy Ulicy. Oba lokale (na Retkini i na Bałutach) wystawiły na licytację śniadanie dla dwóch osób. Zwycięzca będzie mógł wybrać dowolne śniadania z menu, a na deser dostanie ciasto domowego wypieku. Licytacje znajdziecie tutaj i tutaj.

Restauracje nie zapominają też o wolontariuszach. Mogą oni liczyć na darmową gorącą herbatę, która czeka w pizzeriach Fiero! Pizza, Rajskim Jadle w Manufakturze i kawiarni Lodzermensch na Placu Kościelnym.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...