Fot: Master Chef 4 Dogs

Coraz częściej mamy okazję pisać o różnych akcjach kulinarnych w Łodzi i czasami ciężko się zdecydować, w czym wziąć udział i co jest warte spróbowania. Jednak impreza Master Chef’s 4 Dogs (MC4D) będzie wyjątkowa i dlatego szczególnie gorąco na nią zapraszamy.

Idea tego wydarzenia narodziła się z połączenia dwóch miłości, pasji do gotowania pana Marcina Kaczmarka-Pielina (II edycja Master Chef) oraz wielkiego serca i chęci pomocy czworonogom jego żony Asi. To właśnie z ich inicjatywy uczestnicy najbardziej popularnych programów kulinarnych już po raz trzeci przyłączą się do tej pięknej akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych psiaków.

Zasady MC4D są proste: będziecie mogli skosztować przygotowane przez nich dania w zamian za podarunek dla czworonoga (to może być karma, ale też np. miski, smycze, zabawki czy koce – wszystko się przyda). Łódzka edycja organizowana jest przy współudziale Restauracji Lili (Roosevelta 10, od strony podwórka OFF Piotrkowska) i odbędzie się w sobotę, 27 września (tu znajdziecie szczegóły wydarzenia).

Fot: Master Chef 4 Dogs

Śmietanka gastronomiczna w składzie Liliana Filipiak, Marcin Kaczmarek-Pielin, Darek Kuźniak, Sylwia Sztandera, Marcin Piotrowski oraz Adrian Feliks będą Was częstować od godziny 14.00 do wyczerpania zapasów, a w menu znajdzie się: zupa cebulowa, karotkowa oraz rybna z małżami, poza tym różnego rodzaju tapasy i warzywa po indyjsku. Dla łakomczuchów będzie też deser autorstwa znanego cukiernika, Piotra Chylareckiego.

Biorąc udział w akcji będziecie mogli wspomóc przytułek dla psów pani Sabiny Renner w gminie Nowosolna, a przy okazji posmakować naprawdę dobrej kuchni. Tego typu wydarzenia odbywają się dzięki udziale licznej grupy ludzi o wielkich sercach. Łódzką akcję wspierają: Restauracja Meimei, Kawiarnia Podróżnicza Daleko Blisko, restobar MITMI, Piekarnia Staropolska, Restauracja Polska, Drukarnia LASERTEXT, Cynamon Hostel, Stoliczku nakryj się i Your Catering Group. 

Organizatorzy czekają na kolejnych partnerów. Trwają również poszukiwania sklepu z artykułami dla psów, który chciałby w czasie trwania akcji wystawić swoje stoisko na OFFie. Zainteresowanych odsyłamy do gospodarza łódzkiej edycji MC4D, Restauracji Lili (info@restauracjalili.pl).

Fot: Master Chef 4 Dogs

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...