Międzynarodowy Dzień Pizzy w łódzkich pizzeriach fot. sxc.hu

W poniedziałek, 9. lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Święto obchodzone głównie w Łodzi jest dobrą okazją dla smakoszy, by na pizzę się wybrać, a dla pizzerii, by przygotować dla gości specjalną ofertę.

W tym roku niewiele łódzkich lokali zdecydowało się na świętowanie Dnia Pizzy, ale te które włączyły się do akcji mają dla was ciekawe promocje i oferty.

Pizze świata w Presto

Zaczynamy w restauracjach Presto, w których już od kilku dni spróbować możecie przygotowanych specjalnie na luty pizz inspirowanych kuchniami świata. Jest zatem pizza amerykańska, tajska, norweska, francuska, hiszpańska i bawarska, ale to nie wszystkie atrakcje. W poniedziałek (9 lutego) w pizzeriach Presto sporo będzie się działo. W Aleksandrowie Łódzkim cały dzień potrwają warsztaty pizzy oraz inne zabawy dla dzieci. Dorośli mogą zaś wziąć udział w losowaniu nagród. W łódzkich lokalach przy Piotrkowskiej 27 i 142 przez cały dzień potrwają warsztaty pizzy dla dorosłych. Pizzerie przy Piotrkowskiej 67 i Maratońskiej 67/69 organizują losowanie nagród dla każdego, kto wpadnie na pizzę 9. lutego. Dodatkowo na Maratońskiej odbędą się warsztaty pizzy dla najmłodszych. Nagrody wygrać można będzie również w lokalu przy Sierakowskiego 88, a klienci pizzerii w Pabianicach będą  mieli okazję spróbować wszystkich pizz z promocyjnego menu z 15% rabatem.

Międzynarodowy Dzień Pizzy w restauracji Gronowalski

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy na imprezę typu „all you can eat” zaprasza restauracja Gronowalski. W poniedziałek od godziny 15.00 będziecie mogli zjeść tutaj tyle pizzy, ile tylko dacie radę płacąc za całą ucztę raz – 49 zł. Każdy może liczyć też na darmowy kufel piwa ze znajdującego się na miejscu browaru Księży Młyn.

Międzynarodowy Dzień Pizzy w Tawernie Pepe Verde

specjalne menu przygotowała też Tawerna Pepe Verde z Manufaktury. Możecie spróbować tutaj trzech nowych placków, m.in. z boczkiem, oscypkiem, suszonymi śliwkami i żurawiną oraz konfiturą z żurawiny lub z mozzarellą z bawolego mleka, serem kozim, szynką culatello i gruszką. Każda pizza kosztuje 27,50 zł i podawana jest z dowolnym napojem gratis.

Międzynarodowy Dzień Pizzy w pizzeriach Fiero! Pizza

Świętowały będą również pizzerie sieci Fiero! Pizza, które niedawno poszerzyły swoje menu o ofertę tradycyjnej pizzy włoskiej przyrządzanej na cienkim, chrupiącym cieście z oryginalnymi włoskimi dodatkami. Przez cały miesiąc, w ramach Festiwalu Włoskiej Pizzy, wszystkich pizzy z nowej części menu spróbować można w promocyjnej cenie 19,90 zł.

Międzynarodowy Dzień Pizzy w Tari Bari

Na specjalne menu zaprasza również Tari Bari w OFF Piotrkowska. W poniedziałek obok standardowej oferty restauracji, będziecie mogli spróbować tu pizzy z mniej typowymi składnikami, np. ziemniakami, jajkiem, cykorią, owoce morza czy straciatellą.

Międzynarodowy Dzień Pizzy w Bawełnie

Restauracja Bawełna zaprasza wszystkich amatorów pizzy na zabawę „zrób to sam”. Pod okiem bawełnianego pizzaiolo będzie tu można własnoręcznie przyrządzić autorską pizzę. Warsztaty potrwają od godziny 14.00 do 21.00, a za pizzę swoje wypieki zapłcicie 25 zł.

Promocje czekają również na gości pizzerii Bosca przy Tamka 3, gdzie w poniedziałek każda duża pizza kosztowała będzie 22 zł. Pizzeria Benetto przy Felińskiego 9 oferuje natomiast wszystkie duże pizze w cenie małych. Natomiast w pizzerii Da Antonio na Jaracza 45 za każdą pizzę dwuskładnikową zapłacimy jak za Margheritę, czyli 17 zł.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...