Mobilna Gastromachina rusza w drogę fot. Ejsmont Photography

Restauracje na kółkach sprzedające jedzenie przechodniom na ulicy to widok, jaki dotychczas znaliśmy głównie z filmów albo z wakacyjnych podróży. Niebawem to się zmieni, bo na ulice naszego miasta wjeżdża Mobilna Gastromachina.

Nieduże samochody dostawcze przerobione na mobilne lokale gastronomiczne od lat cieszą się popularnością na całym świecie. Moda na food trucki wreszcie dotarła także do Łodzi. Niedawno pisałyśmy o Street Menu – pierwszym, jak nam się wydawało, łódzkim food trucku, który rozpocznie sprzedaż przed wakacjami. Okazuje się, że ubiegnie go inna obwoźna restauracyjka, która start zaplanowała na najbliższe dni.

Mobilna Gastromachina rusza w drogę fot. Ejsmont Photography

Mobilna Gastromachina to food truck urządzony we wnętrzu Fiata Ducato, którego remont i aranżacja obejmująca modną obecnie, minimalistyczną, czarno białą stylistykę trwała blisko rok. Na drogi wyjedzie nim czteroosobowy zespół, w którym każdy z członków odpowiada za inny aspekt organizacji pracy restauracji.

Mobilna Gastromachina rusza w drogę fot. Ejsmont Photography

Za menu Mobilnej Gastromachiny odpowiada znany między innymi z La Vende Wiktor Kaczanowski. Znajdą się w nim przede wszystkim popularne w ostatnim czasie hamburgery w kilku rodzajach – wołowe, drobiowe i wegetariańskie z kotletem z kaszy jaglanej. Oprócz nich zamówić można tu będzie również kanapki z ciabatty z rostbefem, wędzonym łososiem, popularną BLT (bekon, sałata, pomidor) i wegetariańską caprese. Urozmaiceniem oferty będą meksykańskie quesadillas, czyli tortille kukurydziane zapiekane z różnymi farszami, między innymi drobiowym, warzywnym czy wegetariańskim chilli. W menu regularnie pojawiać mają się też propozycje tygodnia i z sezonowymi dodatkami. Ciekawostką będzie bogata oferta kaw. W Mobilnej Gastromachinie zainstalowany zostanie ekspres do kawy, z którego napoje serwował będzie barista.

Mobilna Gastromachina rusza w drogę fot. Ejsmont Photography

Food truck powinien jeszcze w tym tygodniu pojawić się w strefie OFF Piotrkowska, skąd czasem wyruszał będzie, aby pojawić się na imprezach i festiwalach kulinarnych. Szczegółów szukajcie na stronie Gastromachiny na Facebooku: facebook.com/gastromachina.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...