fbpx

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym nikt nie powinien czuć się samotny. Dlatego już po raz kolejny w Łodzi odbędzie się Mobilna Wigilia dla Samotnych. To piękna akcja, w ramach której do osób w trudnej sytuacji życiowej trafią specjalne paczki z wigilijnymi daniami.

Przed nami najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. Jednak nie każdy ma szczęście spędzać je w gronie najbliższych. Z myślą o osobach, które z różnych względów zasiądą same do wigilijnego stołu, Miasto Łódź po raz kolejny organizuje Wigilię dla Samotnych, która podobnie jak rok temu, ze względu na pandemię odbędzie się w formie mobilnej.

1000 wigilijnych paczek dla potrzebujących

W ramach akcji przygotowanych zostanie 1000 paczek z tradycyjnymi, wigilijnymi daniami – karpiem, barszczem z uszkami, kapustą z grzybami i śledziami. Do tego coś słodkiego i drobne, świąteczne upominki. Paczki trafią do mieszkańców Łodzi – osób w trudnej sytuacji życiowej, w szczególności samotnych, wykluczonych społecznie i pochodzących z rodzin z problemem alkoholowym.

I chociaż ze względu na pandemię nie będzie można, jak bywało w poprzednich latach, spotkać się przy wspólnym stole, to paczki zostaną dowiezione bezpośrednio do domów uczestników akcji w Wigilię.
Paczki dostarczą wolontariusze z osobistymi życzeniami od Miasta Łodzi i jego mieszkańców – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – Nie możemy usiąść do wspólnego stołu, ale zależy nam, aby chociaż w ten sposób pokazać, że wszyscy jesteśmy częścią większej społeczności łodzian o wielkich sercach i nikt z nas nie jest sam.

Akcja Miasta Łódź i Fundacji Jemy w Łodzi

Zadanie finansowane z budżetu Miasta Łodzi zrealizuje łódzka Fundacja Jemy w Łodzi, której założycielki współpracowały wcześniej przy podobnych akcjach jako wolontariuszki. – Celem naszej fundacji jest między innymi pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej w zakresie żywienia we współpracy z łódzkimi restauracjami. – mówi Agata Zarębska, prezes Fundacji Jemy w Łodzi. – Dlatego Mobilną Wigilię przygotowujemy we współpracy z łódzką restauratorką i filantropką Lilly Tran. Wspierają nas też zaprzyjaźnione fundacje i firmy, ale przyjmujemy również zgłoszenia od wolontariuszy zainteresowanych pomocą.

Zgłoszenia i wolontariat

Osoby chcące wziąć udział w akcji mogą zgłaszać się przez specjalną, bezpłatną infolinię pod numerem: 800 887 844. Infolinia czynna jest codziennie w godzinach 10:00 – 16:00 do wyczerpania puli paczek. Fundacja Jemy w Łodzi zaprasza też do współpracy wolontariuszy do pomocy zarówno przy przygotowaniu paczek jak i ich dostarczaniu w Wigilię. – To wspaniała okazja, aby zrobić dobry, świąteczny uczynek, a jednocześnie samemu poczuć się częścią wspólnoty ludzi, którym los innych nie jest obojętny – dodaje Agata Zarębska. Osoby zainteresowane wolontariatem mogą zgłaszać się mailowo: fundacja@jemywlodzi.pl lub telefonicznie: 800 887 844.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...