Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym nikt nie powinien czuć się samotny. Dlatego już po raz kolejny w Łodzi odbędzie się Mobilna Wigilia dla Samotnych. To piękna akcja, w ramach której do osób w trudnej sytuacji życiowej trafią specjalne paczki z wigilijnymi daniami.

Przed nami najpiękniejszy czas w roku – Święta Bożego Narodzenia. Jednak nie każdy ma szczęście spędzać je w gronie najbliższych. Z myślą o osobach, które z różnych względów zasiądą same do wigilijnego stołu, Miasto Łódź po raz kolejny organizuje Wigilię dla Samotnych, która podobnie jak rok temu, ze względu na pandemię odbędzie się w formie mobilnej.

1000 wigilijnych paczek dla potrzebujących

W ramach akcji przygotowanych zostanie 1000 paczek z tradycyjnymi, wigilijnymi daniami – karpiem, barszczem z uszkami, kapustą z grzybami i śledziami. Do tego coś słodkiego i drobne, świąteczne upominki. Paczki trafią do mieszkańców Łodzi – osób w trudnej sytuacji życiowej, w szczególności samotnych, wykluczonych społecznie i pochodzących z rodzin z problemem alkoholowym.

I chociaż ze względu na pandemię nie będzie można, jak bywało w poprzednich latach, spotkać się przy wspólnym stole, to paczki zostaną dowiezione bezpośrednio do domów uczestników akcji w Wigilię.
Paczki dostarczą wolontariusze z osobistymi życzeniami od Miasta Łodzi i jego mieszkańców – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – Nie możemy usiąść do wspólnego stołu, ale zależy nam, aby chociaż w ten sposób pokazać, że wszyscy jesteśmy częścią większej społeczności łodzian o wielkich sercach i nikt z nas nie jest sam.

Akcja Miasta Łódź i Fundacji Jemy w Łodzi

Zadanie finansowane z budżetu Miasta Łodzi zrealizuje łódzka Fundacja Jemy w Łodzi, której założycielki współpracowały wcześniej przy podobnych akcjach jako wolontariuszki. – Celem naszej fundacji jest między innymi pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej w zakresie żywienia we współpracy z łódzkimi restauracjami. – mówi Agata Zarębska, prezes Fundacji Jemy w Łodzi. – Dlatego Mobilną Wigilię przygotowujemy we współpracy z łódzką restauratorką i filantropką Lilly Tran. Wspierają nas też zaprzyjaźnione fundacje i firmy, ale przyjmujemy również zgłoszenia od wolontariuszy zainteresowanych pomocą.

Zgłoszenia i wolontariat

Osoby chcące wziąć udział w akcji mogą zgłaszać się przez specjalną, bezpłatną infolinię pod numerem: 800 887 844. Infolinia czynna jest codziennie w godzinach 10:00 – 16:00 do wyczerpania puli paczek. Fundacja Jemy w Łodzi zaprasza też do współpracy wolontariuszy do pomocy zarówno przy przygotowaniu paczek jak i ich dostarczaniu w Wigilię. – To wspaniała okazja, aby zrobić dobry, świąteczny uczynek, a jednocześnie samemu poczuć się częścią wspólnoty ludzi, którym los innych nie jest obojętny – dodaje Agata Zarębska. Osoby zainteresowane wolontariatem mogą zgłaszać się mailowo: fundacja@jemywlodzi.pl lub telefonicznie: 800 887 844.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...