restauracje łódź

Plebiscyty, nowe otwarcia i ciekawe wydarzenia – te artykuły królowały na Jemy w Łodzi w ciągu ostatnich miesięcy.

Za nami kolejny rok pełen pysznego jedzenia i licznych wydarzeń kulinarnych. Jesteśmy z Wami już ponad 4 lata i mamy bardzo ambitne plany na kolejne. Jak przystało na koniec roku, czas na małe podsumowania. W poniedziałek pisałyśmy, które otwarcia nowych lokali cieszyły się największym powodzeniem wśród naszych czytelników, dziś przyszedł czas na inne gorące tematy.

Najlepsze restauracje

Początek roku to już tradycyjnie na Jemy w Łodzi plebiscyt na najciekawszą restaurację otwartą w przeciągu minionych dwunastu miesięcy. To też jeden z najgorętszym momentów dla naszego serwisu, który prawie do czerwoności rozgrzewa serwer. Już teraz zbieramy listę kandydatów do kolejnej edycji, a w styczniu ogłaszamy trzeci z rzędu konkurs. Zwycięzcą 2013 był MITMI restobar, w ubiegłym roku triumfowała Bawełna. Macie już swoich faworytów pośród lokali otwartych w 2015?

pierogi

Plebiscyty i zestawienia to kolejny niezwykle popularny temat na Jemy w Łodzi. W tym roku mogliście głosować na przykład na najlepszą lodziarnię. Przypominamy, że waszymi głosami ranking wygrała cukiernia Wasiakowie, my zaś postawiłyśmy na Łodziarnię Lody na Okrągło i Lody Naturalne przy Manufakturze. Poza tym było o gofrach, pierogach i jagodziankach, ale największą popularnością cieszyło się zestawienie restauracji oferujących dostawę jedzenia (i nie jest tu mowa o popularnych pizzeriach). Może macie jakieś propozycje na kolejne konkursy i rankingi?

Zielone Smaki Łodzi

Na koniec zatrzymajmy się na chwilę przy kulinarnych eventach. W tym roku miałyśmy przyjemność zostać patronem medialnym Festiwalu Dobrego Smaku, Festiwalu Zielone Smaki Łodzi (tu również byłyśmy jurorkami), Festiwalu Win Polskich, Manu Food Fest oraz kolejnych edycji Street Food Festival (oraz innych imprez organizowanych przy Piotrkowskiej 217). Są jeszcze dwa wydarzenia wyjątkowo nam bliskie. W czerwcu przypadają nasze urodziny, z okazji których po raz kolejny wydałyśmy kartę rabatową. Edycja 2015 rozeszła się dosłownie na pniu – mamy nadzieję, że karty dobrze służą szczęśliwym posiadaczom. Jeszcze ważniejszy był dla nas jednak grudzień, kiedy to ukazała się nasza książka Łódzka kuchnia czterech kultur. Choć na gwiazdkowe prezenty jest już trochę za późno, nadal przez naszą stronę możecie kupić egzemplarz z dedykacją.

Na koniec jeszcze raz dziękujemy, że jesteście z nami. Życzymy wam dużo szczęścia na nowy rok, a nam sił i zapału, by spełnić tajne plany związane z Jemy w Łodzi.
Do zobaczenia w 2016!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...