Najlepsza restauracja otwarta w 2016 – kandydaci

Niech tradycji stanie się zadość – w styczniu jak zwykle wybierzemy najlepszą restaurację otwartą w ubiegłym roku. Już po raz czwarty.

Jak już pisałyśmy, w 2016 roku otwarto w Łodzi ponad 50 nowych miejsc. Do naszego konkursu wytypowałyśmy 11 restauracji, reszta w waszych rękach. Dziś rusza ankieta, w której możecie oddać głos na wasz ulubiony lokal. Plebiscyt będzie trwał do północy w niedzielę, w poniedziałek poznacie zwycięzcę. Wszystko jasne, więc ruszamy – czas poznać kandydatów do tytułu. Na swoich faworytów możecie głosować z ankiecie w środkowej kolumnie na naszej stronie.

Cztery Ściany, Piotrkowska 89

Cztery Ściany

Kameralna, niewielka restauracja ze świetną kuchnią i taką samą obsługą. W tym roku Kuba i Oliwier wrócili z Francji, założyli własny lokal z autorskim menu i wygrali jesienną edycję Restaurant Week, nie tylko w Łodzi, ale też w całej Polsce. Nieźle, jak na kilka miesięcy. 

DaVella per Amici, Piotrkowska 89

DaVella per Amici

Zostajemy w pięknym podwórku pod numerem 89. DaVella per Amici to młodsza siostra DaVelli z Inflanckiej. Tu również króluje włoska kuchnia. Jest pizza (także na czarnym cieście), bogatszy niż wcześniej wybór owoców morza i ryb oraz piadiny.  

DOKI gastrobar, OFF Piotrkowska

DOKI gastrobar

Kulinarnie lokal znany jest ze steków i burgerów, ale tym, co wyróżnia go spośród innych jest przede wszystkim wyjątkowy letni ogródek na dachu. Świetne miejsce na spędzenie ciepłych wieczorów, ale oczywiście do Doków można wpadać przez cały rok.

Farina Bianco, Piłsudskiego 14

Farina Bianco

W karcie pizza z pieca opalanego drewnem i włoskie przysmaki, a w lokalu – wyjątkowy wystrój, jakiego w Łodzi jeszcze nie było. Choć restauracja imponuje wielkością, zaprojektowany jest tak, można tu wpaść zarówno na randkę, spotkanie biznesowe, jak i kolację z przyjaciółmi.

Filharmonia Smaku, Pabianicka 132

Filharmonia Smaku

Restauracja pokazuje, że dobrze zjeść można nie tylko w centrum miasta. Przyjemne, jasne wnętrze, ściany ozdobione instrumentami muzycznymi, a w karcie autorskie dania szefa kuchni Kamila Skroka. Filharmonia Smaku to również atrakcyjny stosunek ceny do jakości dań.

Lawasz, Limanowskiego 126

Lawasz

Łodzianie już kilka lat temu pokochali kuchnię i gościnność Kaukazu. W restauracji przy Piotrkowskiej często trudno było o wolne miejsce – odpowiedzią jest nowy, przestronny lokal przy Limanowskiego, gdzie również można zorganizować większą imprezę okolicznościową.

Officyna, Piotrkowska 217

Officyna

Jak widać, włoska kuchnia ma się w Łodzi bardzo dobrze – to już trzeci taki lokal w naszym plebiscycie, tym razem z popularnego podwórka przy Piotrkowskiej 217. Nawiązujące do fabrycznego klimatu wnętrze, a w karcie również dania z innych części Europy.

Stare Kino by Antoine Lopez, Piotrkowska 120

Stare Kino by Antoine Lopez

Już sama nazwa lokalu wskazuje, kto jest najważniejszy w kuchni Starego Kina. Antoine Lopez przyjechał do Łodzi z Francji, ale w lokalu serwować będzie autorskie  dania nie tylko ze swojego rodzinnego kraju, ale też innych miejsc w Europie, a nawet Azji.

Restauracja Zel, Więckowskiego 36

Restauracja ZEL

Siedzibą restauracji jest zabytkowy pałac, w którym mieści się Muzeum Sztuki. Z przełomu wieków pochodzi tutejszy sufit, który ciekawie połączono z nowoczesnym wystrojem lokalu. Obecnie Zel stawiać będzie na polską kuchnię w nowym wydaniu – za chwilę premiera menu.

Restauracja Zielona, Manufaktura

Zielona Restauracja Wegetariańska i Wegańska

Zielona to jedyna w zestawieniu restauracja wegańska (nadal jedna z nielicznych w mieście), ale jej jedzenie powinno przypaść do gustu również mięsożercom. Zielono jest w kuchni, ale również w niebanalnym, bogatym w rośliny wystroju wnętrza.

Vapiano, CH Sukcesja

Vapiano

Na otwarcie lokalu tej sieci Łódź czekała od dawna i w końcu Vapiano zawitało miasta, a dokładnie do Sukcesji. Sprawdzony na świcie koncept różni się od konkurentów – tu dania odbiera się samodzielnie przy tematycznych sekcjach z pizzą, makaronami czy deserami.  

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...