Najlepsza restauracja otwarta w 2016 – kandydaci

Przez ostatni tydzień na naszej stronie trwał plebiscyt na najlepszą restaurację otwartą w Łodzi w minionym roku. Dziś pora poznać zwycięzcę głosowania.

To była już czwarta edycja naszego dorocznego plebiscytu, w którym czytelnicy Jemy w Łodzi wybierają swoją ulubioną restaurację otwartą w ciągu minionego roku. 2016 obfitowała w nowe otwarcia, na łódzkiej mapie kulinarnej pojawiło się ponad 50 nowych lokali. Spośród nich wybrałyśmy 11 naszym zdaniem najciekawszych, a resztę zrobiliście wy. W ciągu tygodnia oddaliście w naszej ankiecie ponad 1300 głosów. Pora ujawnić, kto zdobył ich najwięcej.

Werble… Głosami czytelników Jemy w Łodzi, tytuł Najlepszej Restauracji otwartej w 2016 roku zdobyła Filharmonia Smaku! Drugie miejsce zajęły DOKI gastrobar, a trzecie Farina Bianco. Serdecznie gratulujemy!

Fot: Filharmonia Smaku

Filharmonia Smaku działa przy ulicy Pabianickiej 132 od czerwca minionego roku. W ciągu tych kilku miesięcy restauracja udowodniła, że wyśmienitą kuchnię można robić nie tylko w sercu miasta. Założeniem twórców Filharmonii od początku było stworzenie wykwintnego, ale przystępnego miejsca dla ludzi z okolicy, ale nie tylko. To się udało. Restaurację odwiedzają goście z całego miasta, którzy przyjeżdżają tu specjalnie, by spróbować dań spod ręki utalentowanego, młodego szefa kuchni Kamila Skroka.

Fot: Filharmonia Smaku

Menu to przede wszystkim dania kuchni europejskiej w ciekawej aranżacji. W niezbyt rozbudowanej karcie znalazły się przystawki, zupy, sałatki, dania główne i desery. Wszystkie przygotowywane z sezonowych składników i niezwykle ciekawe. W Filharmonii Smaku zjecie między innymi krem z kiszonych ogórków z puree ziemniaczanym, bulion z kaczki, gulasz z gęsiny czy szczupaka na puree selerowo-pietruszkowym. Codziennie pojawiają się też lunche w specjalnej cenie 18 zł w dwóch wersjach – mięsnej i wegetariańskiej. Jeśli jeszcze nie byliście w Filharmonii to naprawdę warto się wybrać na Pabianicką 132 i przekonać jak świetną kuchnię można serwować w (bądź co bądź) osiedlowej restauracji.

DOKI gastrobar – nowy lokal w OFF Piotrkowska

Niewiele starszy od zwycięzcy plebiscytu jest laureat drugiego miejsca – DOKI gastrobar. Nietypowa restauracja zadebiutowała na terenie OFF Piotrkowska w maju. Czemu nietypowa? DOKI zbudowano z czterech morskich kontenerów, w których mieści się restauracja z otwartą kuchnią i koktajlbar. Konstrukcja posiada dwa tarasy z widokiem na Piotrkowską i OFFa. Miejsce stworzyli Zuzanna i Mateusz Zawistowscy, Patryk Czaplicki i Dominik Łabuzek. Patryk i Dominik są też współtwórcami innej działającej w OFFie restauracji – MITMI. W menu od początku króluje sezonowana wołowina, burgery, owoce morza, kanapki i przekąski. Wypijecie tu też ciekawe drinki i koktajle. Lokal od początku cieszy się popularnością wśród łodzian odwiedzających OFF Piotrkowska i jest jednym z najbardziej malowniczo wyglądających miejsc w tym podwórku.

Farina Bianco - fot fb.com/farina.bianco
Farina Bianco – fot fb.com/farina.bianco

Zaledwie dwa miesiące działania wystarczyły restauracji Farina Bianco na zdobycie popularności, która zapewniła jej trzecie miejsce w naszym plebiscycie. Lokal mieszczący się przy Piłsudskiego 14, w dawnym domu handlowego Juventus działa od końca listopada. Króluje tu kuchnia włoska: pizza wypiekana w piecu opalanym drewnem, domowe makarony, przystawki, sałatki i dania główne. Spróbujecie tu też śniadań z całego świata, jak również ręcznie lepionych pierogów i pieczonych ziemniaków na kilka sposobów. W stylowo urządzonych, designerskich wnętrzach restauracji znalazło się miejsce na winiarnię i bar z rozbudowaną ofertą koktajli i drinków. Wszystko to sprawiło, że miejsce właściwie od pierwszego dnia skradło serca i podniebienia łódzkich smakoszy. W weekendy trudno tu o wolny stolik, więc wybierając się do Farina Bianco nie zapomnijcie zrobić rezerwacji.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a naszym czytelnikom dziękujemy za oddane głosy. Kolejna edycja plebiscytu już za rok.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...