Konkurs na najpiękniejszy ogródek rozwiązany! Jesteście ciekawi, kto zdobył pierwsze miejsce? W poniższym tekście zdradzamy, jakich finalistów wyłoniłyśmy wraz z Łódzkim Centrum Wydarzeń oraz Wydziałem Kształtowania Środowiska UMŁ.

Lato w Łodzi to oczywiście popołudnia i wieczory na głównej ulicy miasta. Od lat obserwujemy piękne ogródki w bramach, ale w tym roku (co nas bardzo cieszy!) nastąpiła jakościowa zmiana przy głównym deptaku. Ogródki stają się wizytówkami restauracji i kuszą wygodnymi siedzeniami oraz soczystą oryginalną zielenią, która zastępuje nieśmiertelne tuje w donicach. Jakiś czas temu wspólnie z Łódzkim Centrum Wydarzeń rozpoczęliśmy poszukiwania najpiękniejszego letniego ogródka na Pietrynie – a wy aktywnie nam w tym pomagaliście. Nasz konkurs miał wyróżnić najciekawsze propozycje, ale również zmotywować innych przedsiębiorców do działania – niech nasza Pietryna pięknieje, zielenieje i staje się kolorową wizytówką miasta. Teraz z przyjemnością informujemy, że konkurs został rozwiązany, a wy możecie rzucać się na telefony i rezerwować stoliki w OFICJALNIE najbardziej urokliwym miejscu na Piotrkowskiej!

Najpiękniejszy ogródek na Pietrynie ma…

Jury wybrało 10 finalistów, w tym 3 laureatów. Przy ich wyborze braliśmy pod uwagę sporo czynników, w tym pomysłowość i kreatywne podejście do tematu, różnorodność roślinności oraz progres w stosunku do ubiegłych lat – ale  najważniejszy był ogólny wizerunek i pozytywne wrażenie. Zwyciężyły Otwarte Drzwi, których zielony ogród to prawdziwe wakacje w środku miasta. Zarówno jury, jak i łodzianie byli zgodni – ten lokal zasługuje na pierwsze miejsce!

Otwarte Drzwi

Tuż za nim uplasowały się Żebra, które docenione zostały za stworzenie przyjemnej atmosfery wśród różnorodnej, atrakcyjnej zieleni na głównym deptaku. Zadanie to było o tyle trudne, że restauracje znajdujące się bezpośrednio przy Piotrkowskiej muszą liczyć się z licznymi obostrzeniami dotyczącymi estetyki oraz kolorystki. Ostatnie miejsce na podium trafiło do Zjadliwości, które klimat dla swoich gości tworzą bujną roślinnością idealnie komponującą się z kwiecistym muralem. W ten sposób, przy ul. Piotrkowskiej 102A powstaje kolejna perełka wśród łódzkich bram, w której możecie znaleźć ukojenie od miejskiej zabudowy.

Pozostali finaliście konkursu to Agrafka, Breadnia, Cafe Verte, King Kong, Len i Bawełna, Niebostan, PizzaNova. Zobaczcie ich ogródki w galerii poniżej.

Gdybyście to wy byli w jury, komu przyznalibyście nagrody?

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...