Nie tylko FDS, czyli weekend w łódzkich restauracjach

Ten weekend zapowiada się bardzo smakowicie. Mamy nadzieję, że jesteście głodni, bo czekają na was świetne, kulinarne imprezy.

 

Chociaż dla większości smakoszy ten weekend upłynie pod znakiem Festiwalu Dobrego Smaku, to nie jest to jedyne wydarzenie warte waszej uwagi. W sobotę możecie wybrać się na Łódzki Dzień Sushi, a w niedzielę na imieniny Romualda, czyli święto ulicy Traugutta.

Łódzki Dzień Sushi

Łódzki Dzień Sushi vol. 3

Łódzki Dzień Sushi odbędzie w sobotę, 18 czerwca na terenie podwórka przy Piotrkowskiej 217. To już trzecia edycja tego wydarzenia – obie poprzednie zgromadziły tłumy miłośników japońskich przysmaków. W trakcie imprezy swoje przysmaki zaprezentuje prawie 20 wystawców. Będziecie mogli zjeść tu nie tylko sushi, ale także inne dania kuchni japońskiej, jak chociażby cieszący się coraz większą popularnością ramen. Będzie to także okazja, aby wpaść na otwarcie nowego lokalu na terenie Piotrkowskiej 217. Kuroneko to restauracja specjalizująca się w domowej kuchni japońskiej, w której spróbujecie dań przygotowywanych przez rodowitą Japonkę.

Podczas imprezy będzie można próbować popisowych dań, które wystawcy przygotują na konkurs o tytuł Łódzkiego Mistrza Sushi. Odbędzie się także pojedynek sushi masterów, a goście będą mogli poznać kulturę Japonii biorąc udział w pokazie japońskiego body paintingu, warsztatach origami, pokazie Kendo, kaligrafii, pokazie i możliwości ubrania tradycyjnego stroju japońskiego.

Imieniny Romualda – święto ulicy Traugutta

Imieniny Romualda - święto ulicy Traugutta

W niedzielę warto wybrać się na Woonerf Traugutta, by wspólnie z działającymi tu lokalami świętować imieniny patrona ulicy. Liczba atrakcji, które przygotowali z tej okazji mieszkańcy ulicy i działające tu restauracje, kawiarnie, sklepy i instytucje jest naprawdę ogromna, dlatego skupimy się tylko na tych kulinarnych. Restauracja Piknik zaprasza dzieciaki na warsztaty kulinarne „Mały Kucharz” (12.00 – 16.00), w trakcie których będzie można nauczyć się wypiekać własną pizzę i zajadać watę cukrową.

Na starszych czekają degustacje win. Przez cały dzień win węgierskich będziecie mogli spróbować w restauracji Varoska, a na komentowaną degustację vinho verde i riojy zaprasza pinot wine & spirits. Jeśli stronicie od alkoholu, to wybierzcie się do klubokawiarni Owoce i Warzywa, gdzie spróbujecie nitro coffee, czyli kawy z pianką – cold brew poddanego wysokiemu ciśnieniu i nasyconego azotem. Możecie też zajrzeć do restauracji MOTYWY, gdzie czekał będzie festiwal win i lemoniad. Domowe lemoniady z sezonowych owoców sprzedawane będą z baru na ulicy rozstawionego przed restauracją.

 W poszukiwaniu czegoś do jedzenia zajrzyjcie do Tango Argentino Steakhouse. Lokal przygotował na niedzielę specjalną kanapkę generalską z grillowaną polędwicą wołową. Restauracja WoonerFLodziarnia Cukiernia Wasiakowie zapraszają natomiast na turniej trambambuli. Przez cały dzień możecie trenować na stołach udostępnionych przez lokale, a o godzinie 18.00 wystartuje turniej i Puchar Romualda. Listę wszystkich atrakcji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Jarmark Francuski

Jarmark Francuski w Łodzi

Od środy do niedzieli trwa w Łodzi Jarmark Francuski. Na stoiskach ustawionych na ulicy Piotrkowskiej na wysokości pasażu Schillera zaprezentowali się francuscy wystawcy. Możecie tu kupić sery, wina, bagietki, wędliny, przetwory i wszystko, co prawdziwie francuskie. Od siebie dodam, że wybieram się na tę imprezę ze strachem, bo w zeszłym roku kompletnie oszalałam między stoiskami i wydałam na nich fortunę. Ale kolacja była pyszna 🙂

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...