Nie tylko pizza – jedzenie z dostawą w Łodzi fot. sxc.hu

Jakiś czas temu narzekałam na mizerny wybór jedzenia dostępnego w Łodzi z dostawą. Dzisiaj prezentujemy listę najciekawszych naszym zdaniem restauracji, które przywiozą wam jedzenie do domu.

Nasze zestawienie celowo pomija pizzerie, obiady domowe i susharnie. W zasadzie każda pizzeria i suhi bar działające w Łodzi realizują dostawy i każdy lokal ma swoich miłośników, dlatego nie jesteśmy w stanie wybrać tych najciekawszych czy najlepszych. To samo dotyczy obiadów domowych – coraz więcej takich lokali dostarcza jedzenie do klientów, a większość z nas ma swoje ulubione miejsca z zupami i kotletami jak u mamy. Na naszej liście znajdziecie restauracje, których oferta „w dostawie” wyróżnia się na tle tego, co najczęściej znajdujemy w menu na ulotkach w skrzynce pocztowej.

Pit Stop Burger

Hamburger Francja Le Mans z Pit Stop Burger

Pamiętam dramat w jaki po dowiezieniu do domu zamienił się pyszny wołowy burger zabrany na wynos z jednego z łódzkich lokali. To wspomnienie prześladowało mnie długo i myślałam, że jedzenie hamburgerów poza restauracją, w której zostały przyrządzone to kiepski pomysł. Zdanie zmieniłam, kiedy zdecydowałam się zamówić hambuksa w dostawie z Pit Stop Burger. Moim faworytem w ich menu jest burger Francja Le Mans z wołowiną, panierowanym camembertem, żurawiną i serem pleśniowym. Dostarczony do domu dojechał tak, jak go z kuchni wypuszczono. Panierka na serze była chrupiąca, mięso soczyste, a bułka jędrna i nienasiąknięta sosem z kotleta. Do tego chrupiące frytki i surówka colesław. Jedynym minusem jest to, że Pit Stop ma dosyć mały obszar dostawy, ale jeśli w nim mieszkacie, to warto się skusić. Dostawy realizują cały tydzień w godzinach 10.00 – 22.00.

Restauracja tajska Hot Spoon

Dostawa z tajskiej restauracji Hot Spoon

Chyba jeszcze z żadnej restauracji nie dostałam tak elegancko zapakowanego jedzenia. Restauracja tajska Hot Spoon dowozi posiłki w plastikowych pojemnikach zamkniętych na ciepło, a całość zapakowana jest w torbę jak ze sklepu z ciuchami. Samego jedzenia chyba nikomu zachwalać nie muszę – jest pyszne. W dostawie sprawdza się idealnie, bo zarówno zupy jak i dania główne nadają się do przewożenia, a nawet późniejszego dogrzewania. Zamawiając pierwszy raz warto pytać o ceny i aktualne menu, bo to na stronie może być mylące. Z dostawą dostaniecie jednak aktualną ulotkę, a przy okazji kilka kuponów rabatowych.

Restauracja indyjska Ganesh

Indyjskie restauracje Ganesh mają w Łodzi wielu miłośników. Większość z nich wie zapewne, że swoje jedzenie oferują też w dostawie. Jeśli jeszcze nie korzystaliście z tej opcji, do szczerze do niej zachęcam. Ja zdecydowałam się kilka razy i za każdym z nich dania dojeżdżały ciepłe i w niczym nie ustępowały tym jedzonym na miejscu. Większość dań kuchni indyjskiej serwowanych w Ganeshu świetnie nadaje się też do odgrzewania. Bonusem jest system zamówień online oraz fakt, że przy zamówieniach powyżej 50 zł nie zapłacicie za dostawę. Jedzenie zamawiać można także do Pabianic, Zgierza, Konstantynowa, Aleksandrowa i Rzgowa (dostawa kosztuje 15 zł).

Złoty Imbir

Nie jest to rekomendacja osobista, bo nie miałam jeszcze okazji zamówić dań ze Złotego Imbiru w dostawie. Wiem natomiast, że mają bardzo smaczne jedzenie na miejscu, a kuchnia azjatycka zawsze sprawdza się w dowozie. Na stronie restauracji znajdziecie menu ze wszystkimi daniami, które można zamówić, a przy rachunku opiewającym na 60 zł przyjadą do was bez opłaty za dostawę.

Galicja

Ulotka restauracji Galicja w Manufakturze

Z restauracji Galicja w Manufakturze również nie miałam jeszcze okazji zamawiać jedzenia z dostawą, ale jej oferta zdecydowanie wyróżnia się na tyle, że na pewno dam jej szansę. Lokal oferuje w dostawie dania kuchni polskiej, ukraińskiej i austriackiej, a ja polecam szczególnie poliki wołowe w wiśniach albo kugiel.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...