Ka-Wia-Rnia

Nie ma tygodnia, w którym nie informowałybyśmy o nowym, gastronomicznym miejscu. Czas na Ka-Wia-Rnię, która właśnie zaczęła działać pod numerem 152.

Wystrój nowo otwartej Ka-Wia-Rni jest nowoczesny, ale daleko mu do popularnych ascetycznych, biało-szarych wnętrz. Dominuje tu drewno i zieleń, która ma ożywiać lokal, a również podkreślać zdrowy charakter tutejszego menu. Warto zwrócić uwagę na detale: podwieszoną pod sufitem ramę okienną, chmury zrobionymi z poduszek, siedzenia krzeseł obite materiałem z nadrukowanym logo czy odrestaurowane stoły, które przyjechały aż znad morza. Aranżacja jest dziełem właściciela, Emila Wejdnera, którego wspierała mama pasjonująca się tematem wystroju wnętrz i renowacji mebli.

Ka-Wia-Rnia

Wystrój nie jest przypadkowy – Emil niedawno skończył w Paryżu architekturę wnętrz. Postanowił wrócić do rodzinnej Łodzi i tu zacząć pracę na własny rachunek. Sentyment do kawiarni pozostał mu nie tylko z pobytu we Francji, ale również licznych podróży po świecie. Wnętrze jest tu ważne, ale jeszcze istotniejsza jest kawa. Ta pochodzi z Gwatemali i jest wypalana w krakowskiej palarni. Ceny, takie jak w innych miejscach – espresso kosztuje 6 zł, najdroższa duża latte lub cappuccino – 10 zł. Poza standardowym mlekiem, dostępne jest także odtłuszczone i wegańskie: migdałowe lub sojowe.

Ka-Wia-Rnia

Ofertę napojów uzupełniają wyciskane na miejscu soki owocowe i warzywne, herbaty owocowe oraz napoje zimne, zaś jedzenia: kanapki, rogaliki, sałatki, propozycje śniadaniowe, zupa i desery. Od poniedziałku do piątku Ka-Wia-Rnia otwarta jest już od 7.00 rano, tak więc dzień można tu zacząć z muesli, granolą czy pastą jajeczną (każde za 7 zł). Wśród sałatek między innymi kompozycje z łososiem (14 zł) i kozim serem (13 zł), kanapki kosztują tu 8 zł, zaś croissant z powidłami 6 zł. Wśród ciast między innymi szarlotka i sernik (9 zł), ale Emil w szczególności poleca tort makowy (15 zł), który przygotowywany jest (podobnie jak zupy) przez kucharzy Restauracji Polskiej. W tygodniu lokal czynny jest do 19.00, w piątki i soboty do 22.00 (w niedziele do 18.00).

 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...