Nowe kawiarnie na osiedlach fot. FB Kawa i Strawa

To jeden z naszych ulubionych kierunków w łódzkiej gastronomii – ciekawe i modne lokale powstające na osiedlach, na których do tej pory królowały smutne pijalki i sieciowe pizzerie. Dlatego z przyjemnością donosimy o kolejnych dwóch takich miejscach oferujących kawę, śniadania i mnóstwo słodkości.

Kawa i Strawa na Olechowie

Kawa i Strawa fot. FB Kawa i Strawa

Olechów i Janów to dla wielu łodzian osiedla na końcu świata. Ja akurat na tym końcu świata się wychowałam, więc od dawna miałam poczucie, że to wielkie blokowisko jest gastronomicznie bardzo zaniedbane. Od jakiegoś czasu ta sytuacja powoli się zmienia, a teraz koniec świata doczekał się wreszcie kawiarni z prawdziwego zdarzenia. Takiej z dobrą kawą, jedzeniem i domowymi ciastami.

Kawa i Strawa fot. FB Kawa i Strawa

Kawa i Strawa działa od czterech miesięcy na Hetmańskiej 18. Stylowo urządzony lokal o wielkich, przeszklonych witrynach zdążył już zatem zdobyć stałych gości i fanów. Nic dziwnego. Takiego miejsca na Olechowie jeszcze nie było. Możecie tu wpaść na kawę – zarówno klasyczną, jak i bardziej wyszukaną, np. fredo czy espresso tonic. Ale to oczywiście nie wszystko. Nie brakuje domowych deserów i ciast (również w wersji wege), jak Olechowska Beza czy orzechowo-czekoladowy Tort Teściowej. Te cieszą się taką popularnością, że regularnie pojawiają się w ofercie, ale większość słodkości zmienia się w miarę zmieniających się pomysłów właścicieli.

Kawa i Strawa fot. FB Kawa i Strawa

Są też śniadania w formie zestawów, np. jajecznica z warzywami i pieczywem albo jajka sadzone z awokado, twarożkiem, serem i wędliną. Zjecie tu również musli z jogurtem i owocami albo kanapki, w większości serwowane na ciepło. Na lunch możecie wybrać sałatkę, ale wkrótce w ofercie mają się też pojawić zupy kremy. Latem na ochłodę czekają na was lody rzemieślnicze, koktajle, domowe lemoniady i świeżo wyciskane soki. Kawa i Strawa pracuje od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00, w soboty od 9.00 do 19.00, a w niedziele od 10.00 do 18.00.

Naleśniki i Serniki na Dąbrowie

Naleśniki i Serniki fot. FB Naleśniki i Serniki

Kawiarniana sytuacja na Dąbrowie wygląda co prawda lepiej niż na Olechowie, ale kolejne miejsca i tak zawsze cieszą. W lipcu przy Dąbrowskiego 44/46 ruszyły Naleśniki i Serniki. Nazwa dosyć dokładnie wyjaśnia, co czeka na was w lokalu. Królują tu słodkie i wytrawne naleśniki oraz ciasta i desery. Ale nie tylko. Do lokalu możecie wpaść również na kawę i śniadania.

Naleśniki i Serniki fot. FB Naleśniki i Serniki

Ale po kolei. Nalesnikarnie cieszą się w Łodzi dużą popularnością, a w Naleśniki i Serniki czeka na was klasyka gatunku. Obok słodkich wersji z dżemami, twarożkami, czekoladą, karmelem i owocami czeka spory wybór opcji wytrawnych. Są swojskie z kiełbasą, boczkiem, pieczarkami i mozzarellą albo z wątróbką, cebulą i jajkiem, ale są też propozycje z serem pleśniowym, gruszką, rukolą i orzechami włoskimi albo kurczakiem w curry. Wszystkie w cenach od 4,50 zł do 15 zł.

Naleśniki i Serniki fot. FB Naleśniki i Serniki

Do Naleśniki i Serniki możecie też wpaść na śniadanie. Zjecie tu zestawy z jajecznicą, jajkami na bekonie albo twarożkiem w roli głównej albo tosty. W ofercie regularnie pojawiają się też wytrawne tarty wypiekane na miejscu. Podobnie jest z ciastami i deserami. Ich oferta zmienia się wraz z pomysłami właścicielki, która jest pasjonatką pieczenia. Do wszystkiego wypijecie kawę (również na wynos), herbatę albo świeżo wyciskane soki czy domową lemoniadę. Lokal czynny jest od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00, w soboty od 10.00 do 20.00, a w niedziele od 10.00 do 18.00.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...