Nowe słodkie miejsca w Łodzi - Stara Pączkarnia

Pączki, donuty, ciasta, torty i monoporcje – w Starej Pączkarni i AF Pastry znajdziecie wszystko, co łasuchowi potrzebne do szczęścia. A słodkich otwarć szykuje się więcej.

Stara Pączkarnia

Stara Pączkarnia

Jeżeli kochacie pączki, koniecznie wpadajcie na Zamenhofa 1/3 (naprzeciwko ZUS-u). Każdego dnia czeka tu na was około 10 rodzajów gorących pączków z chrupiącą skórką, a do tego również donuty. Łódzki punkt znanej sieci założył pan Maciej. Znał Starą Pączkarnię z Poznania, gdzie pracował – jeżeli zamawiał słodkości do firmy, to tylko stamtąd. Co robisz, jeśli przeprowadzasz się do innego miasta i brakuje w nim ulubionych pączków? Zakładasz własny punkt, przynajmniej tak zrobił pan Maciej. Ważne – Starej Pączkarni nie wolno mylić z Gorącą Pączkarnią z Piotrkowskiej. Tutaj ciasto ma fajną strukturę – jest puszyste (a nie gumowate), smażone są na oleju rzepakowym (nie palmowym). Pączka zjadłam od razu, więc nie wiem, jak zachowuje się kilka godzin później, ale pan Maciej gwarantuje, że poza zmianą temperatury, nie traci na jakości.

Stara Pączkarnia jest czynna jest od 7.00 do 18.00 (w soboty i niedziele od 10.00). Pączki kosztują 3 lub 3,5 zł, niewiele droższe są donuty (4 zł, 4,5 zł z owocami). W ofercie cały czas pojawiają się nowe smaki, ale jeżeli potrzebujecie większej ilości pączków z wybranym nadzieniem, bez problemu można na miejscu złożyć indywidualne zamówienie.

AF Pastry

AF Pastry - fot. FB AF Pastry

AF Pastry to autorska cukiernia i kawiarnia Artura Felkela. Artur jest cukiernikiem z zawodu i zamiłowania, a od niedawna dzieli się swoją pasją z gośćmi niewielkiego lokalu przy Limanowskiego 180A. Od kilku miesięcy jest to jedna z najsłodszych lokalizacji na Bałutach. Od wtorku do niedzieli zjecie tutaj ciasta własnego wypieku, torciki, tarty, tarteletki i monoporcje, czyli niewielkie, kolorowe i dekoracyjne desery. W stałej ofercie cukierni znajdziecie zawsze pozycje tradycyjne – brownie, sernik i domowe ciasto – ostatnio jest to Pavlova z sezonowymi owocami, która pojawia się też w wersji wegańskiej. Wybór monoporcji zmienia się właściwie co tydzień i zależy od fantazji i pomysłów Artura. Ostatnio stworzył na przykład monoporcję, której wygląd inspirowany jest dachem dworca Łódź Fabryczna, a wcześniej za inspirację służyły inne łódzkie landmarki – Pasaż Róży i jednorożec spod Centralu.

W AF Pastry możecie też zamówić kolorowe, autorskie torty przygotowywane na indywidualne zamówienie. Wszystkie słodkości można zabrać na wynos, ale możecie też usiąść w cukierni i do ciacha wypić kawę. Lokal czynny jest od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 18.00.

Zapowiedzi

Ciasta od R - fot. FB Ciasta od R

To nie koniec słodkich nowości w Łodzi i chociaż na kolejne trzeba jeszcze poczekać, to już naprawdę niedługo. Na pierwszy ogień pójdą Ciasta od R, które znają zapewne bywalcy Eko-Targu i chociażby Szykiera. Już 10 sierpnia przy Piotrkowskiej 67 ruszy autorska kawiarnia, w której zjecie nie tylko ciasta, ale także śniadania i wypijecie kawę. Wszystko od R 🙂

Jeszcze w sierpniu, na parterze biurowca Ogrodowa Office ruszyć ma Bakes&Cakes – nowy lokal właścicielek sieci Piekarenka, za którego stronę kulinarną odpowiada Przemek Wieloch – szef kuchni restauracji Heksagon. Będą śniadania i lunche dla pracowników biurowca, ale również słodkości: monoporcje, praliny i autorskie tabliczki czekolady.

Słodkości nie zabraknie też w nowym lokalu Caffe przy Ulicy, który otwarty zostanie niebawem w Śródmieściu przy ul. Nawrot 1a. Tej marki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ale jeśli z jakiegoś powodu jej nie znacie, to ich ciasta i desery są pysznym uzupełnieniem podstawowej, śniadaniowo-lunchowej oferty.

Najdłużej przyjdzie nam poczekać na łódzki lokal sieci Fit Cake, który powstanie przy Broniewskiego 2H. Jak sama nazwa wskazuje, w ofercie cukierni znajdziecie zdrowe słodkości bez cukru i konserwantów. Będą ciasta, torty i zdrowe batony dla osób aktywnych i z ograniczeniami żywieniowymi.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...