Fot: Elite Whisky&Cigars

Stylowe wnętrze w angielskim stylu, imponujący bar z ekskluzywnymi gatunkami whisky i przeszło 80 gatunków cygar. Takiego miejsca jeszcze w Łodzi nie było.

Przed weekendem porzucimy na chwilę nasz przewodni temat gastronomii i odwiedzimy lokal, w którym królują cygara i whisky. Nowo otwarty Elite Whisky&Cigars mieści się przy Piotrkowskiej 90. Wcześniej w dwupoziomowym lokalu funkcjonował Rooster i Da Grasso, ale poza stylowymi schodami nie znajdziecie tu śladu po poprzednikach. Mowa tu zarówno o wystroju, jak i asortymencie.

Fot: Elite Whisky&Cigars

Ekskluzywny klub w angielskim stylu w Łodzi? Niech Elite będzie jaskółką zwiastującą, że nasze miasto zasługuje na eleganckie lokale. Ściany pokryte drewnianą boazerią, sprowadzane z zagranicy fotele obite naturalną skórą, nastrojowe oświetlenie, drewniane meble, imponujący bar i jedyny w Łodzi humidor typu walk-in, również w całości wykonany z drewna, który pozwalać stworzyć idealne warunki do przechowywania cygar. Choć lokal imponuje powierzchnią, dysponuje jedynie 35 siedzącymi miejscami, zapewniając gościom intymność, komfort i dyskrecję.

Fot: Elite Whisky&Cigars

Twórcy Elite, prywatnie koneserzy whisky i cygar, chcieli stworzyć w Łodzi miejsce odpowiednie dla biznesowych spotkań, jak i degustacji ekskluzywnych trunków. Faktycznie bar wygląda naprawdę imponująco. Prym wiodą whisky typu single malt (jest ich ponad 100 rodzajów), ale są tu także rumy, burbony czy koniaki. Ceny whisky zaczynają się od około 20 zł (właśnie tyle kosztuje 40 ml Glenfarclas 12Y), kończą na 115 zł. Do tego ponad 80 rodzajów ręcznie zwijanych cygar z Kuby, Hondurasu, Dominikany i Nikaragui.

Fot: Elite Whisky&Cigars

Możliwe, że czasem w ofercie Elite pojawią się drobne zakąski, ale na pewno nie przyjdziemy tu na obiad, ponieważ zapach jedzenia przeszkadza w delektowaniu się ekskluzywnymi alkoholami. Regularnie będą za to organizowane degustacje, które wprowadzą uczestników w magiczny świat whisky. Najbliższe spotkanie planowane jest już na 4 lutego (godz. 19.00). Będzie kilka słów o historii i smakach, ale to przede wszystkim możliwość spróbowania aż 8 wyselekcjonowanych trunków. Poprowadzi je doskonale znany w środowisku miłośników whisky Marcin Chojnacki. Udział kosztuje 169 zł od osoby.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...