Fot: PapuvegeBrakuje wam zimą wegańskich burgerów spod znaku charakterystycznej głowy jelenia? Mamy dobrą wiadomość – Laura z Papuvege otworzyła właśnie stacjonarny lokal.

W maju ubiegłego roku pisałyśmy o nowym, a co najważniejsze wegańskim food trucku, czyli Papuvege. Ich burgery pokochali nie tylko weganie – nie lada wyczyn, gdyż większość mięsożerców przyzna, że nie łatwo  przekonać ich do kotletów z ciecierzycy, bakłażana czy buraka. Początkowo auto stacjonowało na OFF Piotrkowskiej, później najczęściej można było je spotkać przy Piotrkowskiej 190. Obecnie food truck został wysłany na odpoczynek. Powodem jest oczywiście pora roku, ale również nowe wyzwanie, czyli Papuvege w wersji stacjonarnej.

Fot: Papuvege

Wszystko wydarzyło się bardzo szybko. Cztery tygodnie temu Laura wróciła z wakacji, zobaczyła ogłoszenie o wynajmie niewielkiego lokalu przy Sienkiewicza 15, a już 2 grudnia zapraszała gości na otwarcie. Wcześniej w tym miejscu funkcjonowała Fabuła. Stali bywalcy poznają zapewne szare, przetarte ściany, dziś jednak zdobią je „zielone dodatki” i charakterystyczne logo Papuvege. Buły zostały, jednak zamiast szarpanej wieprzowiny i polików w środku są warzywne kotlety, a ponadto pierwszy w Łodzi wegański kebab!

Podstawą krótkiego menu są cztery burgery: z falafelem, z soczewicą i grillowanymi boczniakami, włoski z grillowaną cukinią i ostatni z burakiem (ceny między 13 a 16 zł). Pomyślano też o tych, którzy regularnie odwiedzają lokal – znajdą oni urozmaicenie w postaci burgera tygodnia. Wróćmy do wegańskiego kebabu – ten przygotowany jest z seitanu z dodatkiem warzyw i autorskiej kompozycji przypraw, podawany w picie arabskiej lub mniejszej, otrębowej, z sosami (czosnkowym i pomidorowym). Ofertę uzupełniają soki wyciskane na zimno w wolnoobrotowej wyciskarce.

Fot: Papuvege

Godziny otwarcia mogą jeszcze ulec zmianie, ale na razie lokal będzie otwarty od wtorku do czwartku w godzinach 11.00-20.00, w piątki i soboty od 11.00 do 22.00 i w niedziele od 12.00 do 18.00. Na koniec dobra wiadomość. Gdy tylko nadejdzie wiosna na ulicę wyjedzie nie jeden, a dwa food trucki Papuvege. A na razie wpadajcie na Sienkiewicza 15. 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...