Fot: Pico Bello CafeMamy nową osiedlową kawiarnię, poznajcie Pico Bello Cafe&Bistro oraz jej domowe ciasta i kanapki.

W lokalu przy rogu Gorkiego i Wujaka jeszcze niedawno działała kawiarnia Biocoffee&More, ale Pico Bello od soboty pisze historię tego miejsca na nowo. Wystrój nie zmienił się diametralnie, ale ceglana ściana została pomalowana na biało, wybrane miejsca na czarno, a w planach jest także wygodna kanapa i wysoki stół przy którym można wypić szybką kawę. W slangu jeśli coś jest pico bello, znaczy, że jest bardzo fajne – taka też ma być nowa kawiarnia.

Logo Pico Bello

Założycielką  Pico Bello jest Karolina, która dołącza do grona pracowników korpo marzących o własnej gastronomii. Uwielbia piec i gotować, a jej chłopak śmieje się, że w końcu  będzie się miała gdzie realizować i … zwolni domową kuchnię. Jej dewizą jest prostota i świeże produkty, ale większość przepisów kryje w sobie małą niespodziankę. Jaką? Czas zajrzeć do menu, którego wszystkie dania przygotowywane są na miejscu w kawiarni. 

Fot: Pico Bello Cafe

Dzień zaczyna się tu od śniadania, do wyboru pięć pozycji: szakszuka, jajecznica, zestaw z twarożkiem, kiełbaskami i szynką, croissant z dodatkami i pancakes w słodkiej i wytrawnej odsłonie (ceny 9-10 zł).  Już niedługo w ofercie pojawią się dwudaniowe lunche, a na razie zjeść tu można sałatki, kanapki i domowe ciasta – specjalności Karoliny. Wśród tych pierwszych warto między innymi wymienić sałatkę z serem halloumi (14 zł), kaczkę z mango (16 zł) czy kaszę bulgur z kozim serem (15 zł), w kanapkach znajdziecie zaś kurczaka, pastę z tuńczyka, szynkę parmeńską czy hummus z suszonymi pomidorami (są dostępne w dwóch rozmiarach). Co ważne, wszystkie przygotowywane są na bułkach i bagietkach z Montagu, znanej piekarni, której pieczywo dostepne jest też w sprzedaży.

 Fot: Pico Bello

Nie byłoby oczywiście kawiarni bez kawy (Pico Bello zaopatruje się w łódzkiej palarni Quba Cafe). Espresso kosztuje tu 4 zł, cappuccino 7 lub 9 zł, a latte macchiato 8 zł. Do tego świeżo wyciskane soki, herbata i wspominane już domowe ciasta. W ciągłej sprzedaży sprawdzona cynamonowa szarlotka na ciepło i brownie, a wymienne: tarty, własnego wypieku drożdżówki czy bułeczki oraz liczne szaleństwa na temat sernika. Kawiarnię możecie odwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-20.00, w niedzielę Pico Bello zaczyna pracę półtorej godziny później.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...