Chleb

Dla nas weekend to oczywiście Restaurant Day, ale to nie jedyne wydarzenie planowane na najbliższe dni. Sprawdźcie, co jeszcze będzie się działo w Łodzi.

Sobota rano to już tradycyjne Eko Targ. Wydarzenie popołudniowe, choć organizowane przez kawiarnie, niewiele jednak będą miały wspólnego z kulinariami. O 17.00  szafa gra, czyli kolejna wymiana ubrań w Kogle Mogle, a to wszystko w towarzystwie latte za jedyne 5 zł. Między 12.00 a 18.00 Niebostan zaprasza zaś na walentynkowy kiermasz rękodzieła, sztuki i akcji społecznych połączony ze zbiórką karmy dla zwierząt. Można przynieść jedzenie w postaci suchej lub puszkowanej, drobne przysmaki lub po prostu wpłacić pieniądze na Schronisko w Korabiewicach.

W niedzielę obowiązkowo odwiedzacie jednodniowe restauracje, możecie też wpaść na kulinarne podróże do Szafy oraz odwiedzić Owocnych, gdzie rządzić będzie Spiżarnia Sikorek.  Będzie o domowych chlebie w teorii i praktyce (weźcie słoiczki na zakwas) oraz o pastach do niego. Pasty z warzyw, owoców, bakalii, pestek i nasion zarówno w formie przepisów, jak i degustacji wyrobów Sikorek. Spotkanie zaczyna się o 15.00, koszt uczestnictwa wynosi 30 zł.

Już wkrótce:

18 lutego (wtorek), godz. 19.00 – hiszpańskie konwersacje w Daleko Blisko
19 lutego (środa), godz. 18.00 – wykład  Olgi Tuszyńskiej-Szczepaniak „Nimfomanka, hetera, prostytutka – Lilith, pierwsza żona Adama” w Mili Ludzie

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...