Niewinni

Dla wszystkich fanów win z nalewaka. Od niedawna możecie się nimi cieszyć również w nowym lokalu – co więcej, są dostępne już od samego śniadania.

 Kto był w Winnych i choć raz nie wyszedł mocno chwiejnym krokiem, niech pierwszy rzuci kamieniem. Ich słynnych już (i jakże podstępnych) win z nalewaka nikomu nie trzeba przedstawiać, a teraz można się ich napić również w nowej lokalizacji. Niewinni czynni są od samego rana i działają od niedawna przy Tymienieckiego 3. Niech nie zmyli was nazwa – tu jest jeszcze więcej wina.

Niewinni

To wyjątkowe, pofabryczne wnętrze jeszcze niedawno zajmował Format, teraz przyszedł czas na zmianę, zarówno restauratora, jak i wystroju oraz menu. W przeciwieństwie do Winnych z Piotrkowskiej, Niewinni mają do dyspozycji przestronną, wysoką salę z wielkimi witrynami, antresolą i sceną, na której od nowego roku zacznie się sporo dziać, a nawet dzieje się już teraz (dziś chociażby odbędzie się tu VII Łódzki Impro Jam)

.Niewinni

Pomimo tak dużej otwartej przestrzeni jest tu ciepło i przytulnie za sprawą mebli (część z nich została wykonana przez samą ekipę), zieleni i dwóch kontenerów, w których ukryte są Niewinne skarby. Jeden wypełniony jest butelkami czerwonego, drugi białego wina, którego dotąd nie było w ofercie wine baru. Gruzja, Słowacja, Węgry, Portugalia – z oferty „Składu Win Innych” możecie zarówno korzystać na miejscu, jak i zabrać butelki ze sobą do domu (czy na imprezę czy na świąteczny prezent).

Niewinni

Nową miejscówkę od Winnych różni nie tylko wielkość lokalu, ale również godziny funkcjonowania. Tymienickiego możecie odwiedzać już od 9.00 rano (w soboty od 10.00) i zacząć tu dzień śniadaniem. Ja wypróbowałam bardzo fajną szakszukę z chorizo, ale do wyboru są również pieczone płatki owsiane z jogurtem (7 zł), wegańskie placuszki bananowe (8 zł), chałki po francusku (zależnie od dodatków od 9 do 12 zł) i całe zestawy. W tygodniu śniadania je się do 12.00, potem wjeżdża menu w dużej mierze znane z Piotrkowskiej, czyli tamtejsze podpłomyki aż w 12 odsłonach, idealne do wina zimne i ciepłe miseczki oraz codziennie inna zupa dnia na lunch.

Niewinni

Do śniadania kawa z łódzkiej palarni Instytut Kawy lub kieliszek wina z nalewaka (150 ml za 7 zł). Im późniejsza godzina, tym większa pojemność karafki: do obiadu 500 ml za 23 zł, a na wieczór od razu bierzcie litrową (od 42 zł), bo i tak wrócicie do baruJ Z uwagi na czas świąteczny Niewinni działają w nieco innym systemie, ale już od stycznia ruszają pełną parą z różnego rodzaju atrakcjami (koncertami, występami, wernisażami). W tygodniu lokal pracuje do 21.00, w weekendy do 22.00, natomiast w niedziele i poniedziałki Niewinni mają wolne.

Niewinni

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...