Łódzka Kuchnia Czterech Kultur

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na gwiazdkowy upominek, podpowiadamy kilka ciekawych propozycji – oczywiście wszystkie w pewien sposób związane są z tematem kulinariów i z Łodzią.

Łódzka kuchnia czterech kultur

Nieskromnie napiszemy, że nasza książka świetnie sprawdzi się jako prezent – zarówno dla osób, które kochają gotowanie, jak i tych interesujących się historią Łodzi. To dwujęzyczny, pięknie wydany album z apetycznymi zdjęciami Magdy Klimczak, który udowadnia, że nasza lokalna kuchnia wcale nie musi być uboga i szarobura (więcej na jej temat w naszym artykule). Co istotne, za pośrednictwem naszej strony możecie zamówić książkę ze specjalną dedykacją i autografami autorek. Wiemy, że do świąt zostało niewiele czasu, dlatego też od dziś umożliwiamy osobisty odbiór przesyłek (prosimy o informację zamówieniu).

Wyjątkowe wino

Jeśli wśród bliskich macie miłośników dobrej jakości alkoholi lub też szukacie uniwersalnego upominku dla kogoś dalszego, dobrym pomysłem może być butelka markowego wina. Najlepiej dopasować je do upodobań obdarowywanego, ale można też postawić „wino z historią”. Klub Wino na świąteczny prezent proponuje między innymi Cuvee 2014 ze Srebrnej Góry (cena 47 zł). Tak, Polska może poszczycić się dobrymi winnicami, które produkują świetne trunki, a Srebrna Góra niewątpliwie należy do tego grona. Niezwykle ciekawa jest również historia też położonej na na terenie klasztoru O.O. Kamedułów winnicy, ale po więcej informacji odsyłamy na naszą stronę.

Czarodzielnica

Kawa lub herbata

A może zamiast wina torebka wyjątkowej kawy lub herbaty? Kawowy prezent można kupić w jednej z łódzkich palarni lub udać się do klimatycznego miejsca, jakim jest Czarodzielnica (ul. Nawrot 7 lub Galeria Sukcesja). Czekają tu na was gotowe zastawy upominkowe, niezliczona ilość słojów z kawami i herbatami na wagę z całego świata, a również zioła od Stefanii Korżawskiej, polska porcelana czy oryginalne, ręcznie wykonane japońskie kadzidła. Kawa z aromatem truskawek w śmietanie, orzech i cytrusów, a nawet kubańskich cygar – 100 gramów kosztuje średnio od 12 do 28 zł, niewiele droższe są herbaty (12-40 zł).

Warsztaty kulinarne

Wymarzony prezent dla kochających gotowanie – voucher na warsztaty kulinarne w jednym z łódzkich studiów: Baccaro lub Book&Cook. Ponieważ ceny poszczególnych spotkań mogą się różnić, w Baccaro można wykupić zaproszenie o określanej wartości, standardowo między 150 a 200 zł. Co ważne, można je zrealizować podczas kulinarnych spotkań, a również w prowadzonym na miejscu sklepiku z regionalnymi włoskimi produktami. Do wyboru między innymi wysokiej jakości oliwy, makarony, pesto czy sosy –  same w sobie mogą być również świetnym upominkiem pod choinkę.

Fot: Quale Restaurant

Voucher do restauracji

Nie każdy lubi gotować, ale chyba każdy lubi jeść. Może więc tak w prezencie voucher o określonej wartości do wykorzystania w jednej z łódzkich restauracji? Zaletą podobnego upominku jest to, że można zrealizować go w dowolnym terminie, ale chyba jeszcze ciekawszą niespodzianką byłoby zaproszenie na tematyczną degustację. Takowe organizuje między innymi Lokal i Tari Bari, już wkrótce do tego grona powinna dołączyć nowo otwarta restauracja Quale.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...