Ramen Zielony Chrzan

W drugiej połowie listopada ruszy trzecia już edycja Ramen Festivalu. Wielu miłośników tego japońskiego przysmaku czeka na to wydarzenie, a my czekamy na zgłoszenia restauracji, które chcą wziąć w nim udział.

 

Ramen to bez wątpienia jedna z najpyszniejszych i najbardziej popularnych zup na świecie. Chociaż właściwie jest to bardziej danie niż zupa – wielka micha pełna specjalnego makaronu, esencjonalnego wywaru i mnóstwa dodatków, których dobór zależy od fantazji szefa kuchni. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o ramenie, to odsyłamy do tego tekstu i oczywiście zapraszamy na Ramen Festival 2018. Impreza odbędzie się w drugiej połowie listopada i będzie doskonałą okazją do przekonania się, dlaczego świat oszalał na punkcie tego dania.

Zwycięski ramen w House of Sushi

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 16 – 25 listopada i będzie już trzecią. Dwie poprzednie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem łodzian, którzy tłumnie odwiedzali festiwalowe lokale i zjadali ponad tysiąc porcji podczas każdej edycji. Nic dziwnego – wszystkie rameny były przepyszne, bardzo pomysłowe i każdy jedyny w swoim rodzaju. Były opcje klasyczne, nowoczesne, wegańskie, a nawet polskie. Bo to takie danie, które podlega interpretacjom przy zachowaniu kilku zaledwie obowiązkowych zasad.

Ramen w Sendai Sushi

Spośród wszystkich propozycji szefów kuchni specjalne jury wybierze najlepszy ramen festiwalu. Jak zawsze towarzyszyli będą nam w tym przedstawiciele sklepów Kuchnie Świata, które są naszym partnerem. Imprezę współorganizujemy zaś z Łódzkim Centrum Wydarzeń.

Ramen w Lokalu

Robimy się głodne na samą myśl, ale przed nami jeszcze sporo przygotowań. Na razie czekamy na zgłoszenia restauracji zainteresowanych udziałem w Ramen Festivalu. Co trzeba zrobić? Zgłosić swój udział w festiwalu, to znaczy – przygotować pyszny ramen i na adres kontakt@jemywlodzi.pl wysłać nam jego nazwę, krótki opis, cenę i zdjęcie (w poziomie). To wszystko trzeba zrobić do końca października. Szczegółowy regulamin znaleźć można tutaj.

Restauracje – do dzieła! Łodzianom zaś obiecujemy, że nadchodzący listopad będzie przepyszny.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...