Restaurant Day

Jednodniowe restauracje otworzą się już w najbliższą niedzielę. Na razie swój udział zgłosiły tylko dwa miejsca, ale może ktoś jeszcze rzutem na taśmę zdecyduje się podjąć kulinarne wyzwanie.

Zjadliwości

Zaczynamy od debiutanta, a właściwie debiutantek: Beaty, Eweliny i Magdy, które ugoszczą nas w Parku na Zdrowiu. W pracach nad udanym przedsięwzięciem bierze też udział cały sztab przyjaciół. Mimo, że tylko jedna z nich jest wegetarianką, w menu będą królowały dania bezmięsne (wyjątkiem będzie jedna mięsna niespodzianka). Będzie i wytrawnie i słodko. Dziewczyny pomyślały również o napojach. Pierwszą kategorię reprezentują między innymi małe, jednoosobowe tarty (do wyboru kurki i por lub gorgonzola z czarną porzeczką karmelizowaną w winie) oraz cukiniowy pasztet. Nie wiem, do którego działu zaliczyć sernik z kaszy gryczanej z borówkami, ale bez względu na rodzajowy przydział, zapowiada się intrygująco. Poza tartami, owoce lasu znajdziemy także w deserach i kisielu, a do tego jeszcze ciasteczka, między innymi owsiane i amarantusowe.

Trzymamy kciuki za pogodę, ale dziewczyny zapowiadają, że będą również przygotowane na gorszą aurę, więc niech nie odstraszy was ewentualny deszcz. Jednodniowa restauracja będzie czynna od 12.00 do 18.00. Dla gości będą przygotowane miejsca siedzące, jak również napoje: kawa i jeżynada. Zgodnie z tytułem, zjadliwe mają być nie tylko dania, ale też ich ceny. Żadne z nich nie będzie kosztowało więcej niż 6 zł.

Fot. Zjadliwości

Miejska Kuchnia Roślinna

Czy Agatę Bielską trzeba jeszcze komuś przedstawiać? To weteranka jednodniowych restauracji, a przede wszystkim artystka i kulinarna aktywistka, która wie chyba wszystko o zdrowym odżywianiu, właściwościach roślin czy sezonowych produktach. Lokalnie i sezonowo będzie też w najbliższą niedzielę. Poza daniami na słono i słodko planowany jest również CHWAST FOOD, który odkryje kulinarne tajemnice dzikich roślin.

Oferta Miejskiej Kuchni Roślinnej jak zwykle zaskakuje oryginalnością. Tym razem będziecie mieli okazję spróbować między innymi zupy z dzikiej róży, pieczonych warzyw z sosem chimichurri z bluszczyku kurdybanku czy tarty z kremem jaglanym i owocami berberysu. Miejska Kuchnia Roślinna będzie funkcjonowała od 12.30 do 19.00 w klubie DOM (ul. Piotrkowska 138/140).

Fot. Miejska Kuchnia Roślinna

Uzupełnienie:

Uwaga, na oficjalnej stronie Restaurant Day pojawiła się jeszcze jedna jednodniowa restauracja. Ultramaryna zaprasza na Księży Młyn (ul. Przędzalniana 63 lok. 6 – pracownia kreatoora) w godzinach 13.00-19.00. Pozwolicie, że ułatwimy sobie zadanie i po prostu opublikujemy ich menu.

Fot. Ultramaryna

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...