Rusza druga edycja World Class Cocktail Festival

Ten weekend zacznie się już w środę. Jutro rusza w Łodzi festiwal kultury koktajlowej, który będzie świetną okazją do spróbowania popisowych koktajli przygotowanych przez łódzkie restauracje i cocktail bary.

Sezon festiwali kulinarnych trwa w najlepsze, a ich organizatorzy pamiętają także o miłośnikach mocniejszych trunków. To właśnie do nich skierowana jest oferta World Class Cocktail Festival, którego druga edycja rozpocznie się już jutro – w środę, 5 czerwca. W Łodzi i dwunastu innych miastach Polski, restauracje i cocktail bary przygotują popisowe drinki, których goście będą mogli próbować aż do 16 czerwca.

Rusza druga edycja World Class Cocktail Festival

 

Za wydarzeniem stoją organizatorzy Restaurant Week i Fine Dining Week, czyli imprez promujących kulturę jedzenia w restauracjach. Tym razem jednak bohaterami festiwalu są koktajle, a promuje on odpowiedzialną i jakościową konsumpcję światowej klasy alkoholi w umiarkowanych ilościach. Formuła wydarzenia podobna jest do RW – na stronie www.CocktailFestival.pl goście mogą dokonywać rezerwacji voucherów na festiwalowe koktajle. Vouchery te następnie można zrealizować w wybranym wcześniej lokalu. Cena wynosi 29 zł za dwa koktajle.

Rusza druga edycja World Class Cocktail Festival

Na gości festiwalu czekać będą klasyczne i autorskie kompozycje koktajlowe oparte na najwyższej jakości alkoholach, w tym wybrane zgodnie z najnowszymi światowymi trendami koktajle wiodące: BLT (Bulleit Lemon Tonic), Singleton Sour, Johnnie Walker Gold & Apple. Festiwalowi przyświeca idea „zero waste”, która w tym wypadku sprowadza się do wykorzystywania składników „od kwiatu do korzenia” oraz rezygnacji z plastikowych rurek i sztucznych ozdób koktajli. Lokale uczestniczące w wydarzeniu otrzymają słomki biodegradowalne, a organizatorzy wydarzenia przeprowadzą kampanię informacyjną, skierowaną zarówno do barów, jak i konsumentów, nawołującą do zachowań proekologicznych.

Rusza druga edycja World Class Cocktail Festival

W wydarzeniu weźmie udział sześć łódzkich restauracji i cocktail barów: Beza Food and Bourbon, Browar Księży Młyn, Format, Lokal, P29 i Spirit Bar w hotelu Puro. Goście będą mogli oceniać swoje festiwalowe doświadczenie na stronie www.CocktailFestival.pl. W ten sposób powstanie ranking najlepszych lokali World Class Cocktail Festival, a najlepszy bar zostanie wyróżniony 16 czerwca, podczas finału World Class Poland 2019, który już po raz piąty w historii wyłoni Barmana Roku i reprezentanta Polski w najważniejszym konkursie barmańskim na świecie.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...