Rusza Łódzki Festiwal Piwa Offbeer

Najbliższy tydzień upłynie w Łodzi pod znakiem piwa. Dziś rusza bowiem druga edycja Łódzkiego Festiwalu Piwa Offbeer, która potrwa aż do 6. kwietnia.

Offbeer organizują dwa łódzkie puby: The Eclipse InnPiwoteka Narodowa przy pomocy Bractwa Piwnego i Klubu Miłośników Piwowarstwa Ericpol. Do Festiwalu przyłączyły się w tym roku również inne lokale: Bierhalle, Chmielowa Dolina, Ferajna, U Milscha oraz sklepy Piwosz i Piwoteka. Wspólnie będą promować kulturę piwną i spróbują pokazać, że piwo może mieć smak, zapach i aromat. Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia są piwowarstwo domowe i browary restauracyjne.

Program Festiwalu Offbeer wypełniają dziesiątki atrakcji. Podczas dzisiejszego otwarcia obejrzeć będzie można wystawę etykiet piw domowych nagradzanych podczas Festiwalu Birofilia w Żywcu. Później w Piwotece Narodowej i The Eclipse Inn odbędą się prezentacje browarów restauracyjnych i regionalnych. Od jutra w kinie Kinematograf można będzie oglądać nie tylko pokazy filmów o piwnej tematyce, ale także wystawę piwnych plakatów filmowych. Przez cały tydzień w głównych pubach festiwalowych można będzie wziąć udział w piwnych turniejach, quizach i zabawach, a w lokalach partnerskich odbędą się koncerty i spotkania dla miłośników piwa.

Przez cały czas trwania Festiwalu, w Piwotece Narodowej i The Eclipse Inn odbywały będą się warsztaty dla piwowarów amatorów. Istotnym elementem będzie też konkurs piw domowych. Odbędą się również liczne spotkania z przedstawicielami browarów, którzy poprowadzą pokazy i prezentacje dla gości. Organizatorzy Festiwalu przyznają nagrody i tytuły Piwo Roku 2013, Restauracyjne Piwo Roku 2013, Piwowar Domowy Roku 2013.

Uczestnicy Festiwalu będą też mieli rzadką okazję zwiedzić browar restauracji Bierhalle w Manufakturze. W najbliższy czwartek odbędzie się tam również pokaz warzenia piwa. Natomiast we wtorek, w kawiarni U Milscha odbędzie się prezentacja na temat browarnictwa łódzkiego we wnętrzach dawnej rezydencji właściciela browaru. Nie zabraknie również piwnych prezentacji i degustacji oraz konkursów z nagrodami zabaw i całej masy atrakcji dla osób odwiedzających festiwalowe lokale.

Szczegółowy program Festiwalu Offbeer znajdziecie na www.offbeer.pl.

Rusza Łódzki Festiwal Piwa Offbeer

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...