fbpx

Ruszył XII Ogólnopolski Tydzień Wege

Od 12 do 20 maja, w całej Polsce trwają obchody Tygodnia Wege – imprezy mającej na celu promocję wegetarianizmu i weganizmu. W Łodzi odbędzie się w tej okazji kilka ciekawych wydarzeń, a wiele restauracji przygotowało specjalne oferty i promocje.

Ogólnopolski Tydzień Wege organizuje Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!. To największa i najstarsza w Polsce impreza promująca diety bezmięsne i roślinne – tegoroczna edycja jest już dwunastą. Łódzki oddział Fundacji zaprasza na kilka ciekawych spotkań i wydarzeń, a lokalne restauracje zachęcają do skorzystania z przygotowanych na Wege Tydzień atrakcji. Sprawdźcie, co będzie się działo.

Fot: Papuvege

Zaczynamy oczywiście od jedzenia i kulinarnych ofert specjalnych, które obowiązują w wybranych lokalach od dzisiaj do niedzieli 20 maja. W Korzeniach na Piotrkowskiej 217 dostaniecie 15% rabatu na dowolne danie główne. W Papuvege przy Sienkiewicza 15 burgera Buraka zjecie w specjalnej cenie 10 zł, a tuż obok, w Stacji Street Food zamówicie wegańskiego pad thaia za 17 zł. W Tel Aviv Urban Food przy Piotrkowskiej 122 czeka na was 10% rabatu na wszystkie hummusy, a w Zielonej w Manufakturze taki sam rabat dostaniecie na wszystkie propozycje z menu. Zniżki czekają też w bistro Takżetego przy Sienkiewicza 40, gdzie o 10% taniej zapłacicie za chana dal, a dodatkowo część pieniędzy ze sprzedaży przekazana zostanie Fundacji Viva!

Bistro Kardamon

W Kardamonie przy Stefanowskiego 17 zjecie dwa naleśniki w cenie 15 zł, w Zjadliwościach przy Piotrkowskiej 102a dostaniecie 10% rabatu na dania główne, a w lokalach SoupCulture w Manufakturze i przy Piotrkowskiej 70 takim samym rabatem objęte będą zupy. Za wegańską zapiekankę w zestawie z napojem w Zapiekarni (Piotrkowska 52) dostaniecie 25% rabatu, a w Tubajce otrzymacie mleko roślinne do kawy gratis. W otwierającej się w środę Fafalafie (Struga 5) przez resztę tygodnia do każdej kanapki zamówicie frytki za pół ceny, a w Mogavege, który ruszy przy Próchnika 10 w sobotę, dostaniecie 30% rabatu na zestaw z dużą tortillą fresh i lemoniadą. Rabaty czekają na was także na lody wegańskie w TU przy Piramowicza 11 i w kawiarni Big Bang Studio przy Piłsudskiego 135.

Tel Aviv Urban Food – bliskowschodnie wege smaki przy Piotrkowskiej

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Wege możecie się też wybrać na spotkanie o wegańskich kosmetykach, które poprowadzą Kasia Konopa z PINK MINK Studio oraz Ewa Wewiór z Happy Rabbit (17 maja o 18.00 w kawiarni TU). W piątek o 18.00 w klubkawiarni Pop’n’art. Na Placu Wolności odbędzie się zaś wykład o wegańskiej diecie prowadzony przez trenera osobistego Michała Płachcińskiego ze studia Only You Fit. W trakcie tego spotkania będziecie mogli wziąć udział w quizie i wygrać jeden z dziesięciu voucherów na wegański makaron do Pasta GO!. Z innym trenerem z tego samego studia, Robertem Jasionem możecie spotkać się dzień później, w sobotę o 12.00 w Parku Poniatowskiego na warsztatach „Weganie i bieganie – podstawy techniki biegowej”. Do samego studia możecie zaś wybrać się w niedzielę o 12.00 na zajęcia Wege IndoorCycling, które poprowadzi Adam Górnik.

Wszystkie wydarzenia skupione będą wokół promowania diety wegańskiej i wegetariańskiej wśród łodzian. Jeśli chcielibyście spróbować zmienić swoje nawyki żywieniowe i ograniczyć produkty pochodzenia zwierzęcego w diecie, to możecie dołączyć do programu „Zostań wege na 30 dni” również prowadzonego przez Fundację Viva!

Podobne posty

Pamiętacie szaleństwo, gdy się otwierali? Jeżeli dawno nie byliście na Rewolucji, jest do tego ...
Wyselekcjonowana kawa, najlepsi bariści, fajny klimat – oto pięć miejscówek z najlepszą kawą w ...
Własne wędliny, kiełbaski, chleby na zakwasie, maślane i mięciutkie brioche. Wszystko to zjecie na ...