Ruszył XII Ogólnopolski Tydzień Wege

Od 12 do 20 maja, w całej Polsce trwają obchody Tygodnia Wege – imprezy mającej na celu promocję wegetarianizmu i weganizmu. W Łodzi odbędzie się w tej okazji kilka ciekawych wydarzeń, a wiele restauracji przygotowało specjalne oferty i promocje.

Ogólnopolski Tydzień Wege organizuje Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!. To największa i najstarsza w Polsce impreza promująca diety bezmięsne i roślinne – tegoroczna edycja jest już dwunastą. Łódzki oddział Fundacji zaprasza na kilka ciekawych spotkań i wydarzeń, a lokalne restauracje zachęcają do skorzystania z przygotowanych na Wege Tydzień atrakcji. Sprawdźcie, co będzie się działo.

Fot: Papuvege

Zaczynamy oczywiście od jedzenia i kulinarnych ofert specjalnych, które obowiązują w wybranych lokalach od dzisiaj do niedzieli 20 maja. W Korzeniach na Piotrkowskiej 217 dostaniecie 15% rabatu na dowolne danie główne. W Papuvege przy Sienkiewicza 15 burgera Buraka zjecie w specjalnej cenie 10 zł, a tuż obok, w Stacji Street Food zamówicie wegańskiego pad thaia za 17 zł. W Tel Aviv Urban Food przy Piotrkowskiej 122 czeka na was 10% rabatu na wszystkie hummusy, a w Zielonej w Manufakturze taki sam rabat dostaniecie na wszystkie propozycje z menu. Zniżki czekają też w bistro Takżetego przy Sienkiewicza 40, gdzie o 10% taniej zapłacicie za chana dal, a dodatkowo część pieniędzy ze sprzedaży przekazana zostanie Fundacji Viva!

Bistro Kardamon

W Kardamonie przy Stefanowskiego 17 zjecie dwa naleśniki w cenie 15 zł, w Zjadliwościach przy Piotrkowskiej 102a dostaniecie 10% rabatu na dania główne, a w lokalach SoupCulture w Manufakturze i przy Piotrkowskiej 70 takim samym rabatem objęte będą zupy. Za wegańską zapiekankę w zestawie z napojem w Zapiekarni (Piotrkowska 52) dostaniecie 25% rabatu, a w Tubajce otrzymacie mleko roślinne do kawy gratis. W otwierającej się w środę Fafalafie (Struga 5) przez resztę tygodnia do każdej kanapki zamówicie frytki za pół ceny, a w Mogavege, który ruszy przy Próchnika 10 w sobotę, dostaniecie 30% rabatu na zestaw z dużą tortillą fresh i lemoniadą. Rabaty czekają na was także na lody wegańskie w TU przy Piramowicza 11 i w kawiarni Big Bang Studio przy Piłsudskiego 135.

Tel Aviv Urban Food – bliskowschodnie wege smaki przy Piotrkowskiej

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Wege możecie się też wybrać na spotkanie o wegańskich kosmetykach, które poprowadzą Kasia Konopa z PINK MINK Studio oraz Ewa Wewiór z Happy Rabbit (17 maja o 18.00 w kawiarni TU). W piątek o 18.00 w klubkawiarni Pop’n’art. Na Placu Wolności odbędzie się zaś wykład o wegańskiej diecie prowadzony przez trenera osobistego Michała Płachcińskiego ze studia Only You Fit. W trakcie tego spotkania będziecie mogli wziąć udział w quizie i wygrać jeden z dziesięciu voucherów na wegański makaron do Pasta GO!. Z innym trenerem z tego samego studia, Robertem Jasionem możecie spotkać się dzień później, w sobotę o 12.00 w Parku Poniatowskiego na warsztatach „Weganie i bieganie – podstawy techniki biegowej”. Do samego studia możecie zaś wybrać się w niedzielę o 12.00 na zajęcia Wege IndoorCycling, które poprowadzi Adam Górnik.

Wszystkie wydarzenia skupione będą wokół promowania diety wegańskiej i wegetariańskiej wśród łodzian. Jeśli chcielibyście spróbować zmienić swoje nawyki żywieniowe i ograniczyć produkty pochodzenia zwierzęcego w diecie, to możecie dołączyć do programu „Zostań wege na 30 dni” również prowadzonego przez Fundację Viva!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...