Sushi w dostawie – więcej niż rolki

Sushi to niewątpliwie jedno z najpopularniejszych dań zamawianych w dostawie. Ma pod tym względem wiele zalet – przede wszystkim nie wystygnie w drodze do waszych domów. Nie straci też ani walorów smakowych, ani wizualnych. Ale najważniejsze jest nadal to, że jest po prostu pyszne.

Zielony Chrzan w dostawie od Glodny.pl

Popularność japońskiego przysmaku nie słabnie od lat, a łódzkie susharnie prześcigają się w pomysłach na nowe rolki, ich skład i formę. My sprawdziłyśmy, jakie wariacje na temat sushi możecie zamówić w dostawie za pośrednictwem serwisu Glodny.pl. Wybór lokali, w których złożycie zamówienie online jest naprawdę spory – podobnie jak dań. Czasy, w których do wyboru w dostawie były Philadelphia i California maki oraz gotowa sałatka z glonów wakame mamy już szczęśliwie za sobą. Nadal możecie skusić się na klasyczne rolki czy nigiri, ale w menu pojawiają się też inne opcje samego sushi oraz potrawy kuchni japońskiej albo tą kuchnią inspirowane.

Sushi w Dłoń – na szybko i do pracy

Sushi w Dłoń w dostawie od Glodny.pl

Naszą ucztę zaczęłyśmy od Sushi w Dłoń. W serwisie Glodny.pl znajdziecie ich flagowe handrolle, czyli rolki sushi w całości, które można złapać w dłoń i wcinać nawet w locie. To fajna opcja, jeśli tak jak my, często jecie przed komputerem – nie trzeba rozstawiać miseczek z sosem sojowym i operować pałeczkami. Rolka w łapę jak kanapka i można pracować dalej. Na większy głód możecie wybrać sushi burito, czyli duże i wypchane mnóstwem składników rolki, które są równie wygodne do jedzenia. Z Sushi w Dłoń zamówicie też rameny, ale ze względu na pogodę te sobie odpuściłyśmy. Wybrałyśmy za to deser – czekoladowy pudding z tapioki z owocami leśnymi. Oprócz tego możecie spróbować też puddingu kokosowego z mango albo leniwych z gruszką i zieloną herbatą. Wszystkie pomyślane tak, że świetnie sprawdzają się w dostawie.

Zielony Chrzan – na obiad ze znajomymi

Zielony Chrzan w dostawie od Glodny.pl

Chociaż bardzo lubimy kulinarne wynalazki, to cenimy sobie też klasykę. Dlatego z Zielonego Chrzanu wybrałyśmy zestaw tradycyjnych maków. Menu tej japońskiej restauracji w serwisie Glodny.pl jest mocno rozbudowane i jest z czego wybierać. Jest kilka rodzajów rolek, gunkany i sashimi. Do tego przystawki, wśród których znajdziecie tatary z łososia i tuńczyka, warzywa w tempurze i pierożki gyoza. Jest też ramen – trzeba zamówić dwie porcje, ale jeśli próbowaliście ramenu z Zielonego Chrzanu, to wiecie, że warto. My zdecydowałyśmy się na zestaw sushi, bo to najlepsza opcja żeby spróbować kilku rodzajów rolek za jednym zamachem. Zestawy to też super opcja, kiedy zamawiacie sushi na imprezę albo na obiad dla kilku osób. Zawsze wychodzi taniej, a do tego pięknie wygląda.

Koku Sushi – dla każdego coś innego

Koku Sushi w dostawie od Glodny.pl

Na koniec znowu poszalałyśmy. W menu Koku Sushi w serwisie Glodny.pl znajdziecie tyle różnych opcji, że bez problemu pogodzicie gusta kilku osób. Chcecie klasyczne sushi – proszę bardzo! Są rolki i zestawy. Ktoś sushi nie lubi? Nie ma problemu – może wybrać zupę albo spring rollsy. Komuś nie w smak kuchnia japońska? Bądźcie spokojni – są dania koreańskie, chińskie dim sumy, kluseczki baozi i bułeczki bao w kilku opcjach. Wybór jest naprawdę spory, a my zdecydowałyśmy się na smażone spring rollsy, bułeczki gua bao i klasyczną rolkę żeby zrobić różnorodny przegląd. W menu Koku Sushi dominuje oczywiście sushi, ale znajdziecie w nim też przegląd najpopularniejszych dań kuchni azjatyckiej z różnych zakątków kontynentu. Dlatego to dobra opcja na imprezę albo kolację ze znajomymi, w trakcie której zastawicie stół różnymi przysmakami i każdy będzie mógł próbować wszystkiego, na co ma ochotę.

Wszystkie restauracje i ich pełną ofertę znajdziecie na stronie www.glodny.pl, za pośrednictwem której możecie składać zamówienia online. Zaletą serwisu jest to, że mają własnych dostawców, co usprawnia dostawy i pozwala zamawiać jedzenie z lokali, które nie mają własnych kierowców. My testowałyśmy już ich ofertę burgerową i wegańską i wiemy na pewno, że jest z czego wybierać.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...