fbpx

Urban Christmas Festival

W sobotę odbędzie się druga, świąteczna tym razem edycja Urban Festivalu – imprezy, na której coś dla siebie znajdą miłośnicy mody, rękodzieła i oczywiście jedzenia.

Jeśli byliście latem w WIMIE na Urban Summer Festival to do odwiedzenia zimowej edycji tej imprezy zapewne nie trzeba was zachęcać. My spędziłyśmy tam cudowny dzień i na pewno nie odmówimy sobie tej przyjemności w najbliższy weekend. Urban Christmas Festival wystartuje w sobotę, 6 grudnia o godzinie 10.00 i potrwa do wieczora, do 20.00. Zimowa edycja imprezy odbędzie się w Art_Inkubatorze przy ulicy Tymienieckiego 3. To kolejny dobry powód żeby wybrać się na festiwal – zwłaszcza, jeśli nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć tego miejsca po remoncie.

Art_Inkubator fot. Urban Festival

Główna część festiwalu poświęcona jest modzie i rękodziełu, a także szeroko pojętym atrakcjom kreatywnym. Będziecie mieli okazję odwiedzić ponad 100 stoisk wystawców oferujących wszystko do ubrań, poprzez biżuterię, elementy wyposażenia wnętrz, dekoracje aż po ozdoby choinkowe. Nas jednak najbardziej interesuje strefa Food Bazaar, w której spróbować będzie można jedzenia od łódzkich restauratorów oraz przetrącić burgera z food trucka.

Urban Christmas Festival

W strefie gastronomicznej zaprezentują się łódzkie lokale, wśród których spotkacie Sushi Kushi, kawiarnię Przędza, restaurację Ganesh, restaurację U Mądzieli, Pijalnię Świeżych Soków Owocni, cukiernię Kandulski czy Kantynę Aprowizacja. Będą też goście przyjezdni – z Warszawy zawita do nas francuska piekarnia Maison du blé i food trucki Wild Beef, Car City Burger, a także So Good Street Food z Tomaszowa. Oferta jest trochę uboższa niż podczas letniej edycji imprezy, ale sezon na food trucki i jedzenie uliczne jest już niestety za nami.

Urban Christmas Festival

Oprócz zwiedzania stoisk i objadania się sushi i burgerami możecie też wziąć udział w ciekawych warsztatach kreatywnych, których szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie www.urban-festival.pl. Specjalną atrakcją będą organizowane na miejscu sesje fotograficzne, które podejrzeć można będzie od zaplecza. Nie zabraknie też zajęć dla dzieciaków, które będą mogły posłuchać bajek, ozdabiać choinkowe bombki czy zrobić sobie zdjęcie z mikołajem. 

Podobne posty

Potrawy wigilijne, zestawy świąteczne, zupy, przetwory i smakowite dodatki. Z takim ekwipunkiem od ...
Czy w Galerii Łódzkiej da się zjeść dobrą pizzę? Teraz już tak! The Chef właśnie otworzył tam swój ...
Przy Kominie to wyjątkowe miejsce na łódzkiej mapie kulinarnej. Nowo otwarta restauracja w Monopolis ...