fbpx

Fot: Presto Pizzeria Trattoria

Przez cały miesiąc w restauracjach Presto spróbować można pizzy inspirowanej kuchniami świata, a 9 lutego wziąć udział w specjalnych promocjach z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy.

Każdego roku luty w Presto stoi pod znakiem pizzy. Przez cały miesiąc będzie tu obowiązywała specjalna promocja z pizzami inspirowanymi kuchniami świata, na 9 lutego (poniedziałek) przygotowano zaś specjalnie atrakcje: losowanie nagród (zaproszeń, kuponów promocyjnych), warsztaty dla dzieci, specjalne rabaty, a także możliwość przygotowania własnej pizzy przez dorosłych.

Fot: Presto Pizzeria Trattoria

Promocyjne menu otwiera pizza amerykańska. Na spodzie, zamiast pomidorów, sos barbecue, który nadaje nowego wymiaru włoskiemu przysmakowi, zaś na wierzchu – grillowany kurczak, czerwona cebula i kukurydza. Po Stanach powrót na stary kontynent. Jeśli Francja, to oczywiście sery – kolejna propozycja łączy w sobie charakterystyczne smaki pleśniowych serów i delikatnie słodkiej konfitury z czerwonej cebuli. Pizza tajska zapowiada się klasycznie (jej bazę stanowi sos z pomidorów pelati i mozzarella), ale o jej oryginalności stanowią pozostałe słodko-ostre składniki: kurczak curry, krewetki, ananas, chilli i świeża kolendra.

Fot: Presto Pizzeria Trattoria

Dalej Norwegia, a jeśli udajemy się w kulinarną podróż na północ, nie mogło zabraknąć łososia. Wędzona ryba dobrze komponuje się z delikatnym sosem czosnkowo-koperkowym podkreślonym nutą pora. Jest też coś dla miłośników ostrości. Spód pizzy hiszpańskiej to pożyczony z Bałkanów pikantny ajwar, ale nie tylko on decyduje o jej mocy. Niech nie zwiedzie was łagodna mozzarella, jest ona tylko tłem dla ostrej kiełbasy chorizo i świeżego chilli. Promocję zamyka pizza bawarska, czyli sos śmietanowo-musztardowy, kiełbasa, ogórek konserwowy i kminek. Znane i proste zestawienie, a jednak zaskakujące przez połączenie z włoską pizzą.

Fot: Presto Pizzeria Trattoria

Atrakcje przygotowane na 9 lutego przez poszczególne restauracje Presto:


Piotrkowska 27 i 142 – przez cały dzień w obydwu restauracjach dorośli pod okiem pizzera będą mogli samodzielnie przygotować swoją pizzę. Każdy uczestnik otrzyma dodatkowo w prezencie dowolny napój.

Piotrkowska 67 i Maratońska 67/69 – każdy, kto tego dnia odwiedzi lokale weźmie udział w losowaniu nagród. Dodatkowo Piotrkowska 67 od 12.00 do 15.00 zaprasza dzieci na warsztaty pizzy.

Sierakowskiego 88 – każdy gość weźmie udział w losowaniu nagród (zaproszeń do restauracji i kuponów rabatowych).

Aleksandrów Łódzki (Wojska Polskiego 12) – przez cały dzień dzieci będą mogły przygotować tu własne pizze, a również wziąć udział w innych zabawach (w planie między innymi gry zręcznościowe i balonowe niespodzianki). Dla dorosłych przygotowano zaś losowanie nagród.

Pabianice (Bugaj 59) – 9 lutego wszystkie promocyjne pizze będą sprzedawane z 15% rabatem, a każdy, kto je zamówi dostanie również drobny upominek od restauracji.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...