Fot: Szaman w kuchniZnana z Tymienieckiego Tektura reaktywuje się w nowym miejscu, co więcej – będzie tu działała we wzmocnionym składzie. Otwarcie już w najbliższą sobotę.

 

Tektura wraca, a powrót zapowiada się spektakularnie. Zmienia się nie tylko miejsce jej działalności, ale również profil, wystrój i oferta kulinarna. Chcecie się przekonać, co dla was szykują? Wpadajcie na otwarcie, które rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 19.00 na terenie WI-MA przy Piłsudskiego 135.

Zanim napiszemy, jakie atrakcje czekają na was w sobotę, zdradzimy kilka szczegółów. Po pierwsze Tektura będzie teraz działała w tandemie – jej założycielka skupi się na działalności eventowej, kuchnia zostanie zaś oddana w ręce Maćka, czyli tytułowego Szamana w kuchni. Boho pojawia się tu nieprzypadkowo – zarówno w wystroju, jak i części kulinarnej miejsce będzie tworzone w zgodzie i w bliskości z naturą. Będzie nieco magii, dużo pozytywnej energii, a również sztuki i wydarzeń kulturalnych.

Szaman w kuchni

Nowe logosy Szamana i Tektury zaprojektowała Marta Jasińska z HomoColoris, na ścianach namalował je zaśdoktorant łódzkiej ASP, Jan Jubaal Wasiński. On również jest autorem niezwykłego murala, który ozdobi pofabryczną przestrzeń lokalu przy Piłsudskiego. Jego prezentacja będzie jedną z atrakcji sobotniego otwarcia, ale nie jedyną. Za muzyczną oprawę wieczoru odpowiada  znany łódzki DJ, doubleu – Arek Zwoliński, taniec na linach będzie można obejrzeć zarówno z zewnątrz, jak i przez przeszklone ściany lokalu, kulinarnie czeka zaś na was testing dań z karty Szamana.

Szaman w kuchni - logo

Co w menu? To kolejna niespodzianka, którą poznacie dopiero po otwarciu. Ma być oryginalnie, zaskakująco, bez kompromisów i półproduktów. Każdy składnik dań będzie przygotowywany na miejscu, Szaman w swojej kuchni będzie chętnie sięgał po świeże zioła, zapomniane przyprawy i inspiracje smakami świata. Maciek już wcześniej gotował w Tekturze, ale w poprzedniej lokalizacji królowały śniadania i brunche, tu głównym członem będą dania lunchowo-obiadowe, a podczas bankietów i imprez również szeroka paleta nietypowych przekąsek, duży nacisk położono także na dobór kawy.

Tektura Boho - logo

Obiecujemy lada moment spróbować. Jeżeli też nabraliście ochoty, wpadacie do WI-MA w godzinach 11.00-18.00 (docelowo godziny mogą się nieco zmienić). Pamiętajcie, że w nowej przestrzeni możecie też zorganizować imprezę – od przyjęcia biznesowego zaczynając, na niezwykłym przyjęciu weselnym kończąc.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...