Fot: Szyby Lustra

W najbliższą sobotę otworzy się kolejne miejsce, które obowiązkowo powinni odwiedzić bywalcy łódzkich restauracji. Przed wami Szyby Lustra.

Trasa W-Z otwarta, można więc bez problemu dostać się do danego Juwentusu, gdzie już sobotę startuje nowa restauracja. Szyby Lustra to młodsze dziecko twórców znanej z OFF Piotrkowska Spółdzielni. Lokal zadebiutuje o godzinie 9.00, będziecie więc mogli już od samego rana wskoczyć na premierowe śniadanie.

Zapewne wielu z was zastanawia się, skąd wzięła się oryginalna nazwa nowo powstającej restauracji? Podobnie jak w przypadku Spółdzielni, z historią związany jest neon – takowy (to znaczy Szyby Lustra) wisi gdzieś w Łodzi. Niestety nie udało się go zdobyć, ale podczas starań nazwa tak dalece przylgnęła do nowego miejsca, że właściciele postanowili zostawić ją już na stałe. Już dziś wiadomo – luster przy Piłsudskiego 14 nie ma, ale jest za to bar autorstwa łódzkiego artysty Gregora Gonsiora. Wystrój restauracji będzie utrzymany klimacie retro, w kolorystyce bordo, szarości i barwy morskiej. Dziś więcej nie zdradzimy – przyszłym tygodniu odwiedzimy Szyby Lustra i wówczas przygotujemy fotorelację dla tych, którzy nie zdążą na sobotnie otwarcie.

Nie zdradzimy też wszystkich szczegółów dotyczących karty, powiemy jedynie, że tworzył ją Mark Edmunds, pod dowództwem którego Spółdzielnia wygrała tegoroczny Festiwalu Dobrego Smaku. Menu oparte będzie na tych samych kategoriach, co w restauracji na OFF-ie, ale dań spróbujemy zupełnie nowych, na przykład łososia w mango czy Louisiana Pulled Pork (wieprzowina pieczona długo w niskiej temparaturze).

Mocną stroną restauracji Szyby Lustra mają być śniadania – w tygodniu lokal będzie czynny od 7.30, czyli osoby z okolicznych biur będą mogły wskoczyć na jajecznicę truflową czy prażone muesli jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Spółdzielnia to nie tylko restauracja, ale również Eko Targ, który na stałe wpisał się już na listę cyklicznych wydarzeń w Łodzi. Szyby i Lustra w planach mają natomiast ożywienie skweru na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sienkiewicza. Szczegóły wkrótce.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...