Tradycyjna pizza włoska w pizzeriach Fiero! Pizza

Menu pizzerii sieci Fiero! Pizza przeszło w ostatnim czasie prawdziwą rewolucję. Miałyśmy okazję spróbować tradycyjnej pizzy włoskiej, pizzy bezglutenowej oraz wegańskiej, jakie się w nim pojawiły.

Fiero! Pizza to sieć osiedlowych pizzerii, które dotychczas specjalizowały się w klasycznej pizzy „łódzkiej” – grubsze ciasto, dużo składników i nieodzowne sosy. Od pewnego czasu lokale otwierają się jednak na nowe kulinarne pomysły. Zaczęło się od wprowadzenia kilka miesięcy temu pizzy na cieście bezglutenowym i bezmlecznym, a wcześniej włoskich makaronów. Teraz przyszła pora na kolejne zmiany.

Tradycyjna włoska i wegańska – nowe pizze w Fiero!

Pierwszą i największą nowością jest wprowadzenie tradycyjnej pizzy włoskiej – na cienkim, chrupiącym cieście, z niewielką ilością aromatycznych dodatków i bez sosów. Pizzerie Fiero! nie zrezygnowały z pizzy „łódzkiej”, ale jej oferta uległa skróceniu, aby ustąpić miejsca plackom wypiekanym z włoskiej mąki. Bazą każdej pizzy jest sos przyrządzany z pomidorów z dodatkiem ziół oraz włoska mozzarella, a wśród oryginalnych, włoskich dodatków pojawiły się m.in. pancetta, pikantne salami, prosciutto, karczochy, grillowane warzywa, leśne grzyby, parmezan, gorgonzola czy ricotta. Zamiast gęstych sosów do pizzy włoskiej podawane są smakowe oliwy. I choć pizzy takiej spróbować można w kilku łódzkich restauracjach, to lokale sieci Fiero! są chyba pierwszymi osiedlowymi pizzeriami, które zdecydowały się na wprowadzenie pizzy w bardziej tradycyjnej wersji.

Pizza na cieście bezglutenowym w pizzerii Fiero!

Pizzerie Fiero! poszerzyły też ofertę skierowaną do osób na specjalnych dietach lub z alergiami pokarmowymi. Obok ciasta bezglutenowego i bezmlecznego pojawiło się ciasto wegańskie. Wszystkie placki przyrządzane są bez dodatku mleka, jaj i innych produktów pochodzenia zwierzęcego. W menu pojawiły się w związku z tym dwie propozycje dla wegan, bez sera żółtego: klasyczna z pieczarkami, pomidorami i cebulą oraz Nuova z szpinakiem, pomidorami suszonymi, zielonymi oliwkami i czosnkiem. Oczywiście każdy może również skomponować swoją wersję wegańskiej pizzy z dowolnie wybranymi składnikami.

Tradycyjna pizza włoska w pizzeriach Fiero! Pizza

Zmiany pojawiły się także w ofercie pizzy „łódzkiej”, czyli tej, którą znamy z oferty większości łódzkich pizzerii. Pojawiły się nowe składniki, a także pizza bianca, czyli przyrządzana bez sosu pomidorowego dostępna zarówno na cieście włoskim jak i klasycznym. Wszystkie zmiany są odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy na dobre jedzenie niekoniecznie chcą jeździć do centrum miasta. Pizzerie Fiero! działają na kilku łódzkich osiedlach, a wszystkie pizze z ich oferty dostępne są w dostawie. Włoskich pizzy z oferty Fiero! będziecie wkrótce mieli okazję spróbować w promocyjnej cenie 19,90 zł. W lutym w pizzeriach sieci odbędzie się bowiem Festiwal Pizzy Włoskiej. W ten sposób Fiero! uczci zarówno swoje 5. urodziny jak i Światowy Dzień Pizzy.

KONKURS

Mamy dla was zaproszenia na pizzę do pizzerii sieci Fiero!. Aby je wygrać wystarczy wysłać na adres kontakt@jemywlodzi.pl maila z opisem najlepszej pizzy jaką jedliście albo jakiej chcielibyście spróbować. Na wasze zgłoszenia czekamy do niedzieli 1 lutego 2015 r. do godziny 20.00. Nagrodzimy najciekawsze wypowiedzi.

ZWYCIĘZCY

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i informujemy, że nagrody w postaci zaproszeń do pizzerii Fiero! wędrują do: Igora O., Moniki D. i Dagmary H. Gratulujemy!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...