Fot: Sezon

Puste jak do tej pory miejsce po One-21 Club zaczęło odżywać, a to za sprawą nowo powstającego lokalu – Sezonu.

Wyremontowane, białe wnętrze jeszcze nie otworzyło swych podwoi, ale nie będziemy musieli już długo czekać – oficjalne rozpoczęcie działalności przypada na najbliższy weekend. Jak sama nazwa wskazuje, mottem Sezonu jest zmienność. Rotacyjne menu złożone z dostępnych w danym czasie produktów zawierać będzie takie dania jak tarty, zupy i kanapki, ponadto własnoręcznie robione pasty i hummusy, a wszystko to w maksymalnej cenie 20 zł. Nie zabraknie też świeżego pieczywa, którego dostawcą jest znajdujący się tuż za rogiem Montag. Chleby ze znanej piekarni będą wykorzystywane do produkcji kanapek, ale będzie je można tu też kupić na wynos. Dodatkowo sezonowości podlegać będą piwa. Oprócz polsko – czeskiego melanżu znajdziemy dostępnego tylko tutaj lanego Zwierzyńca.

Fot: Sezon

Kiedy oderwiemy już wzrok od karty dań, warto zwrócić uwagę na wielką białą przestrzeń otaczających ścian. Zostały przygotowane w ten sposób specjalnie z myślą o łódzkich artystach, którzy mają możliwość zaprezentowania tu swoich prac. Odpowiednio zainstalowane światło oraz montaż wspomagających szyn (już lada moment) tworzą świetne warunki wystawiennicze. Właściciele mają nadzieję na inicjatywę młodych twórców i są otwarci na ich propozycje. Na pierwszy wernisaż będziemy mogli pójść już w piątek, będzie to otwarcie wystawy fotograficznej współwłaścicielki Sezonu, Agaty Melnyk.

Fot: Sezon

Oprócz ogólnodostępnych ścian, praktycznym elementem wnętrza są dostępne przy każdym stoliku gniazdka elektryczne, pomyślane głównie z myślą o laptopach i szybko padających telefonach. Pomysłem właścicieli było stworzenie przestrzeni przyjaznej skupieniu. Nawet muzyka lecąca z głośników nie jest absorbująca oraz została przyciszona na tyle, żeby nie rozpraszać pracujących osób. Idąc tym tropem warto wspomnieć o dodatkowym pomieszczeniu znajdującym się w obrębie lokalu, na co dzień zintegrowanym z całością, ale na życzenie zamykanym szklanymi drzwiami. Z tej opcji skorzystać mogą nieodpłatnie młodzi przedsiębiorcy nieposiadający jeszcze swoich miejscówek, a potrzebujący miejsca na spotkanie. W sali dostępny będzie także ekran pod rzutnik.

Fot: Sezon

Oficjalne otwarcie Sezonu planowane jest na sobotę na godzinę 20.00. O tej porze rozpocznie się koncert oraz degustacja dań z karty. Jeśli nie chcemy czekać do soboty, w piątek o 20.00 odbywa się wspomniany wernisaż fotografii Agaty Melnyk. Lokal otwarty będzie codziennie od 10.00 do 24.00 od poniedziałku do piątku, do ostatniego gościa w piątek i sobotę oraz do 22.00 w niedzielę. Razem z cieplejszą aurą pojawi się ogródek z zielenią, a oprócz niego kaligraficzne napisy na witrynie autorstwa Magdaleny Laurki, zmieniające się wraz z sezonowością Sezonu.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...