Fot. Marta Szymczak

Miłośnicy jedzenia, kulinarni blogerzy, restauratorzy – w sobotę 12 kwietnia zapraszamy na drugą edycję warsztatów fotografii pod patronatem Jemy w Łodzi.

Chcecie uwiecznić arcydzieła stworzone we własnej kuchni, uatrakcyjnić fajnymi fotami kulinarnego bloga lub smakowicie zareklamować restaurację?  Dołączcie do naszych fotograficznych warsztatów, na których zdradzimy, co zrobić, by jedzenie na zdjęciach wyglądało tak samo, a może nawet lepiej, niż w rzeczywistości. Najważniejsza wiadomość – aby wziąć udział w naszym kursie nie trzeba mieć ani doświadczenia, ani też wypasionego sprzętu. Udowodnimy, że jedzenie można fajnie sfotografować najprostszą cyfrówką – wystarczy znać kilka zasad i trików, a na koniec okrasić je pasją, fantazją i twórczym szaleństwem.

Na warsztatach będzie o tym, jak skutecznie wykorzystywać światło, atrakcyjnie zaaranżować scenerię i korzystać z możliwości programów do obróbki zdjęć. Nauczymy się zasad, które obowiązują w każdym rodzaju fotografii, dowiemy się, kiedy prawa półkula mózgu może być przeszkodą w robieniu dobrych zdjęć, ale przede wszystkim nauczymy się, jak stworzyć studio fotograficzne w domu bez konieczności kupowania profesjonalnych lamp czy innych sprzętów studyjnych. I oczywiście będziemy robić dużo zdjęć – sfotografujemy zarówno produkty spożywcze, własnoręcznie przygotowane, mniej urodziwe potrawy, jak i piękne rolki sushi przygotowane specjalnie na naszą sesję przez Sushi Kushi.

Fot. Marta Szymczak
Fot. Marta Szymczak

Naszą przewodniczką po świecie fotografii będzie Marta Szymczak – prawdziwa kobieta  Renesansu. Prawniczka, fotografka, przewodniczka po Łodzi,  projektantka mody, a ostatnio również malarka. Od wielu  lat zajmuje się fotografią kreacyjną, obecnie studiuje na  IV roku Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej w  Łódzkiej Szkole Filmowej.

Czas na szczegóły organizacyjne. Warsztaty odbędą się w sobotę 12 kwietnia przy ul. Radwańskiej 16 m. 14 (III piętro). Będą trwać około 4-5 godzin, zaczniemy punktualnie o 11.00. Koszt uczestnictwa wynosi 110 zł. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres kontakt@jemywlodzi.pl. W odpowiedzi podamy numer konta, na który należy wpłacić pieniądze.
Uwaga: zastrzegamy sobie możliwość odwołania warsztatów, jeśli grupa chętnych nie przekroczy 8 osób.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...