Święto Diwali w restauracjach Ganesh

W nadchodzący weekend w restauracjach Ganesh odbędą się obchody Diwali, czyli najważniejszego hinduistycznego święta, zwanego świętem światła. Na gości czekało będzie sporo atrakcji.

Diwali to święto bogactwa i pomyślności, porównywalne do Gwiazdki i Nowego Roku. Co roku celebruje je blisko miliard wyznawców hinduizmu na całym świecie. Uroczystości trwają kilka dni, a w ich trakcie niebo rozświetla się kolorowym światłem fajerwerków i sztucznych ogni, a przed każdym domem zapalane są oliwne lampki będące symbolem zwycięstwa dobra nad złem i zapraszające do odwiedzin boginię Lakszmi.

Święto Diwali w restauracjach Ganesh

Łódzkie restauracje sieci Ganesh przy Piotrkowskiej 69 i w Manufakturze (lokal przy Piotrkowskiej 55 jest zamknięty na czas remontu ulicy) postanowiły przenieść hinduistyczne tradycje na łódzkie podwórko. Obchody Diwali potrwają tu dwa dni – sobotę i niedzielę 2. i 3. listopada. W ich trakcie w restauracjach odtworzona zostanie atmosfera tego niezwykłego święta. Światło elektryczne zostanie przygaszone, a półmrok rozświetlany będzie świecami i tradycyjnymi lampionami. Tak jak w Indiach będą również zimne ognie i kolorowe girlandy.

Wszyscy goście odwiedzający restauracje Ganesh w nadchodzący weekend otrzymają słoniki na szczęście. Dodatkowo do każdego posiłku dodawany będzie tradycyjny deser Kheer. Jakna święto światła przystało deser serwowany będzie w formie płonącej.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...