Wino

Jeśli jeszcze nie zaplanowaliście nic na najbliższe dni, mamy dla Was kilka interesujących propozycji. Degustacje win, urodziny oraz pikniki pozwolą nabrać sił przed zbliżającą się dużymi krokami Nocą Muzeów.

Nic tak dobrze nie budzi z rana jak kawa, ale co powiecie na kawkę z native speakerem? W czwartek rano (między 10.30 a 12.00) w Spółdzielni będziemy mieli okazję podszlifować swój angielski i, jak przyznają sami organizatorzy, połączyć w ten sposób przyjemne z pożytecznym. Konwersacje planowane są jako wydarzenie cykliczne, a ich cena (razem z kawą) wynosi 50 zł od osoby.

Fot: Spółdzielnia

Wieczorem natomiast, kiedy kofeina zniknie już z naszego organizmu, czas na kolejnego energetycznego kopa – Paleta Bieli oferuje tego dnia wybrane koktajle w cenie 12 zł oraz kolorowe shoty za 4 zł dla wszystkich spragnionych dam, w ramach cotygodniowego Ladies Night. W odpowiedzi na duże zainteresowanie promocja została przedłużona, więc wszystkie panie zapraszamy na drinka między 18.00 a północą.

Fot: Paleta Bieli

Piątek upłynie nam pod znakiem burgera. Pit Stop Steak&Burger kończy tego dnia rok działalności i organizuje z tej okazji urodziny. Nie zabraknie atrakcji-niespodzianek oraz promocji, które trwać będą przez cały dzień. Burgery zjemy również, jako jedno z dań, na Wieczorze Amerykańskim w Klubie Spadkobierców. O 20.00 znajdziemy tam podane w formie bufetu mini burgery właśnie, krążki cebulowe, muffiny i tematyczne desery oraz inne smakołyki, a wszystko to zapijemy kalifornijskim winem i burbonem. Jest też coś dla fanów serialu House of Cards – tak, żeberka w sosie BBQ też figurują na liście dań. Oprócz jedzenia przewidziane są także inne atrakcje, m.in. Casino Party z prawdziwym krupierem. Cała ta przyjemność będzie nas kosztować 150 zł od osoby.

Fot: Klub Spadkobierców

Jeśli czujecie już przesyt mięsa albo nie jecie go wcale, Warzywniak organizuje tego dnia drugą edycję Burgerowni. Do propozycji dostępnych w zeszłym tygodniu, takich jak Burak Burger i Jaglana Uciecha dołączy niespodzianka, ale co to będzie, okaże się dopiero w dniu imprezy. Jeśli natomiast macie już dość burgerów, proponujemy udać się na godzinę 18.00 do Appellation na drugą już edycję Kultury Wina – degustacji win z winnic Livon połączoną z wernisażem Leszka Bartkiewicza. Cena tego wydarzenia wynosi 100 zł, ale kwotę tę można zostawić za barem, kupując wina biorące udział w degustacji.

Fot: Appellation

W weekend obowiązkowy Festiwal Win Polskich, Restaurant Day (o którym jeszcze napiszemy) oraz dwie imprezy plenerowe – jedna w Arturówku (I Edycja Łódzkiego Międzynarodowego Festiwalu Piknikowego) i druga w Porcie Łódź. Na obu tych wydarzeniach stacjonować będą Food Trucki, nad zalewem jako integralny dodatek bogatej oferty rozrywkowej, a w Porcie jako osobny Festiwal Smaków Food Trucków. Planowany jest tu przyjazd aż jedenastu mobilnych gastronomii, z czego każda poda nam coś innego – począwszy od pizzy i zapiekanek, na kurtoszach (węgierskie ciastka kominowe) i świeżych rybach kończąc. Jednym słowem – atrakcji w ten weekend nie zabraknie.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...