Wieczory z kuchniami świata w Dzikiej Kaczce – KONKURS

Jeśli lubicie francuską kuchnię i kulturę, to nie może was zabraknąć w najbliższy piątek, 20 maja w restauracji Dzika Kaczka. Odbędzie się tam wyjątkowy wieczór francuski, a my mamy dla was zaproszenia na to wydarzenie.

Wieczory z kuchniami świata w Dzikiej Kaczce – KONKURS

Wieczór francuski w Dzikiej Kaczce to kolejne już wydarzenie z cyklu piątkowych wieczorów tematycznych organizowanych regularnie w restauracji. Każdy z nich poświęcony jest kuchni i kulturze innego kraju. Na gości spotkań czeka przede wszystkim menu przygotowane specjalnie na tę okazję przez zespół szefa kuchni Marka Skrętowskiego. Trafiają do niego klasyczne dania kuchni wybranego kraju, dzięki którym można wybrać się w swego rodzaju podróż kulinarną. Każde spotkanie uświetniają też dodatkowe atrakcje – koncerty, imprezy taneczne, pokazy, warsztaty i konkursy.

Wieczory z kuchniami świata w Dzikiej Kaczce – KONKURS

Podczas minionego wieczoru tematycznego poświęconego kuchni włoskiej goście mogli spróbować klasycznych przystawek, zup, dań ciepłych i deserów prosto ze słonecznej Italii i pobawić się w rytm włoskich przebojów granych przez DJa. Wszystko w eleganckim wnętrzu restauracji położonej w sercu malowniczego, zgierskiego kompleksu leśnego.

Wieczory z kuchniami świata w Dzikiej Kaczce – KONKURS

Jeszcze ciekawiej zapowiada się kolejny wieczór, który zaplanowany jest na 20 maja (początek o 19.00). Tym razem goście wybiorą się w podróż do Francji. W specjalnie na tę okazję przygotowanym menu znajdzie się między innymi klasyczna zupa cebulowa, wołowina po burgundzku, czyli słynna boeuf Bourguignon, kisz lotaryński z cebulą i boczkiem czy kluseczki półfrancuskie. Wśród tych klasyków francuskiej kuchni nie mogło również zabraknąć ślimaków, sałatki nicejskiej, vol au vent, czyli pasztecików z ciasta francuskiego czy terrine z kurcząt.

Wieczory z kuchniami świata w Dzikiej Kaczce – KONKURS

Taki zestaw francuskich przysmaków doceni zarówno ktoś, kto dopiero poznaje kuchnię tego kraju, jak i wprawiony frankofil. Obok tematycznego menu, na gości czekały będą wyjątkowo emocjonujące atrakcje. O godzinie 21.00 dla uczestników wydarzenia wystąpi Ava Largo – tancerka łódzkiej szkoły Salome, która zaprezentuje dwa pokazy burleski. Przez resztę wieczoru gości będą mogli bawić się przy muzyce francuskiej granej przez DJa. Nie zabraknie też konkursów z tematycznymi nagrodami.

Wieczory z kuchniami świata w Dzikiej Kaczce – KONKURS

Ostatni w tym półroczu tematyczny wieczór odbędzie się 17 czerwca i będzie poświęcony kuchni i kulturze Grecji. Szef kuchni Dzikiej Kaczki już pracuje nad menu, a o dodatkowe atrakcje dla gości zadba polsko-greckie małżeństwo Danuty i Panagiotisa Stogidis. Wspólnie prowadzą oni w Łodzi greckie delikatesy Athina i krzewią grecką kulturę. W Dzikiej Kaczce zaprezentują tradycyjne tańce pochodzące z Grecji, a także nauczą ich gości.

KONKURS

Wieczory z kuchniami świata w Dzikiej Kaczce – KONKURS

Udział w każdym z tematycznych wieczorów kosztuje 79 zł od osoby i obowiązują na nie wcześniejsze rezerwacje. My jednak mamy dla was dwuosobowe zaproszenie na najbliższy wieczór francuski. Jeśli zatem chcecie wybrać się w kulinarno-kulturalną podróż do Francji, to koniecznie weźcie udział w naszym konkursie.

Wieczory z kuchniami świata w Dzikiej Kaczce – KONKURS

Aby zgarnąć zaproszenie wystarczy wysłać na adres kontakt@jemywlodzi.pl maila z odpowiedzią na pytanie: Dlaczego i z kim chciałbyś wybrać się na wieczór francuski do Dzikiej Kaczki?

Na wasze zgłoszenia czekamy do środy, 18 maja 2016 r. do godziny 18.00. Nagrodzimy najciekawszą wypowiedź. Nie zapomnijcie podać w mailu swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu.

ZWYCIĘZCA

Dziękujemy wszystkimz za udział w naszym konkursie. Dostałyśmy od was mnóstwo zgłoszeń ze świetnymi uzasadnieniami. Serdecznie gratulujemy Darii Wójcickiej, która otrzymuje od nas dwuosobowe zaproszenie wieczór francuski w restauracji Dzika Kaczka!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...