Jak  pragnę wina

Degustacja win i drinków, muzyka na żywo, pokaz sommelierski, a na tym wcale nie kończą się atrakcje przygotowane na sobotni wieczór przez Jak pragnę wina.

Urlop dopiero przed wami, a może już tęsknicie do kolejnego wyjazdu? W najbliższą sobotę (25 lipca) w podwórku Piotrkowskiej 89 będzie panował iście wakacyjny klimat. Wine party zaczyna się o 17.00 i trwać będzie do północy. Zapowiada się gorący wieczór – wprost idealny na degustację orzeźwiających trunków. Na imprezie będzie królowało białe wino, ale atrakcji zaplanowano znacznie więcej. Rezerwujcie sobotę i wpadajcie do Jak pragnę wina na pierwsze tegoroczne Wine Party.

Jak  pragnę wina

Piotrkowska 89 zacznie świętować o godz. 17.00 (w wydarzeniu wezmą też udział inne lokale, ale o tym napiszemy już wkrótce). Na pierwsze dwie godziny planowana jest bezpłatna degustacja wina musującego, a to dopiero wstęp do dalszych rozrywek. Prosecco, Chardonnay, Cava, Pinot Grigio, Riesling – tego dnia będzie można spróbować przeszło 10 rodzajów białych i różowych win w cenie jedynie 5 zł za kieliszek. Kusząco brzmią również drinki na bazie wina: Bellini z Cavą i musem brzoskwiniowym, winne Mojito, Passion Fruits from Australia na bazie musującego Moscato, Start up from la Esponiol z wytrawną Cavą czy New World on Rocks z argentyńskim winem wzmacnianym (ceny między 13 a 25 zł).

Jak  pragnę wina - fot. Igor Oleś

Na co dzień w Jak pragnę wina zamówić można deski serów i wędlin oraz tosty z mozarellą, suszonymi pomidorami i rukolą, ale w sobotę do kulinarnej oferty dołączą dodatkowo trzy specjalne zakąski, które zestawiono z pasującymi do nich winami. Zaczniemy od jednego z najlepszych połączeń pod słońcem, czyli melona z szynką parmeńską i Prosecco. Koziemu serowi z dżemem agrestowym towarzyszyć będzie nowozelandzkie Sauvignon Blanc, zaś w duecie z hiszpańską Cavą wystąpi camembert z gruszką i nachos. Zakąski można będzie kupić pojedynczo, lub w zestawie z kieliszkiem wybranego wina.

Jak  pragnę wina

Już od 19.00 w Secesji 89 rozbrzmiewać będzie muzyka na żywo, zaś około 20.30 odbędzie się tu specjalny pokaz sommelierski. Tematem przewodnim będą fakty i mity dotyczące win musujących i szampanów. Jesteście przekonani, że idealnym połączeniem dla szampana są truskawki czy kawior? Cóż, w sobotę może się okazać, że musujący trunek lepiej smakuje z … chipsami. Poza ciekawymi opowieściami o winie, odbędzie się również bezpłatna degustacja Cavy oraz dwa konkursy dla uczestników (zwycięzcy wygrają oczywiście butelki dobrego wina).

Jak  pragnę wina

To jeszcze nie koniec. Podczas winnego przyjęcia będzie też można za darmo skosztować uznanych na świecie argentyńskich oliw produkowanych przez Familia Zuccardi. Na koniec wróćmy jeszcze na moment do tematu win. Jeśli któryś z degustowanych szczepów szczególnie przypadnie wam do gustu, wino będziecie również mogli kupić w promocyjnej cenie w karafce lub butelce, albo zabrać do domu – w sobotę wszystkie białe wina z oferty sklepu będą kosztowały 15% mniej.

Piotrkowska 89

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...