Wiosna

Pogoda piękna, można więc witać nową porę roku w terenie. Oto, co na weekend planują łódzkie lokale.

Każdy pretekst jest dobry, by przygotować coś fajnego dla gości – nie inaczej jest z pierwszym dniem wiosny. Dziś Fresco Cafe szykuje dla was specjalne wiosenne koktajle i zupy, truskawkowe musy i owocowe piwa na wieczór. Każdy, kto odwiedzi kawiarnię z wiosennym akcentem dostanie 10 proc. rabatu. Mniej (aż o 20 proc.) zapłacicie też za warzywno-owocowe soki w Ms Cafe. Od 18.00 warto zajrzeć na podwórko przy Piotrkowskiej 89, gdzie Skandal w Kuchni organizuje pierwszy tej wiosny grill. Żeberka z kaszą kuskus o smaku pomarańczy, pstrąg z warzywnym ragout, kostka jagnięca z sosem miętowym – zapowiada się bardzo smakowicie. A do tego o 19.00 degustacja win chilijskich i atrakcje przygotowane przez sklep Jak pragnę wina.

 

To nie koniec piątkowych atrakcji. Tradycyjnie już możecie wpaść do Zbożowej na „All you can eat” – tym razem motywem przewodnim jest kuchnia skandynawska. Dzieje się też w OFF Piotrkowska. O 18.00 wernisaż Anny Pisarek oraz degustacja win i owczych serów w Ser Laselot, zaś w MITMI restobar Long Island&Burger Fest (trwa od piątku do niedzieli). W tym samym terminie Piknik zaprasza na VIP Menu (start dziś o 18.00), czyli specjalnie przygotowane, autorskie dania dla podniebień, które poszukują nowych i oryginalnych doznań smakowych. Na koniec składamy najlepsze życzenia Niebostanowi, który obchodzi dzisiaj swoje pierwsze urodziny. Na pewno przygotują coś fajnego, więc pamiętajcie o adresie Piotrkowska 17.

Ciąg dalszy weekendu to pozycje już wam znane. Sobota to oczywiście Eko Targ, niedziela – warsztaty pizzy dla dzieci we wszystkich pizzeriach Presto przy Piotrkowskiej (trwają od 12.00 do 14.00) oraz kulinarne podróże Szafy. Tym razem czeka nas wyprawa do Zakopanego, czyli kwaśnica na wędzonych żeberkach i moskole. Cena – 15 zł.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...