Dzieje się w Łodzi

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem nadchodzącego weekendu będzie kolejna edycja Light Move Festival, ale działo będzie się także w restauracjach.

Light Move Festival kulinarnie

Świetlny Eko Targ

Przez cały weekend, od 9 do 11 października, potrwa w Łodzi jedna z największych imprez, jakie odbywają się w naszym mieście – Light Move Festival. Jak co roku sprawdziłyśmy, w których restauracjach zjecie w te dni do późna. Na trasie festiwalu czekają na was lokale będące partnerami wydarzenia: Piwnica Łódzka, naleśnikarnia Manekin, Złoty Imbir, Lokal i Foto Cafe 102. Dłużej pracowały będą wszystkie restauracje Presto przy ulicy Piotrkowskiej. W lokalu pod numerem 67 zjecie aż do 2 w nocy i będziecie mogli posiedzieć w specjalnie ogrzewanym ogródku. To jednak nie koniec atrakcji. Na specjalną, świetlną edycję zaprasza Eko Targ. W sobotę, w świetle iluminacji na ulicy Piotrkowskiej targ rozpocznie się o godzinie 19.00 i potrwa do północy.

Slow food na Piotrkowskiej 97

Piotrkowska 97 Klub - fot 97.com.pl

Klub Piotrkowska 97 jest założycielem najprężniej działającego w Polsce Łódzkiego Convivium Slow Food, a właściciel Klubu  Grzegorz Zieliński jest jego prezesem. W związku z tym w lokalu regularnie organizowane są kolacje slow foodowe, z których każda ma swój własny temat i motyw przewodni. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się w piątek, 9 października o godzinie 19.00 i poświęcone będzie kuchni portugalskiej. Wieczór poprowadzi Pedro Almejda Santos, który opowie gościom o Portugalii oraz o portugalskich winach i jedzeniu.

Kawa do kwadratu w OiW

Kawa do kwadratu

W sobotę, 10 października o godzinie 13.00, na pierwsze spotkanie drugiej edycji cyklu Kawa do Kwadratu zapraszają Owoce i Warzywa. Gościem specjalnym będzie barista, trener i pasjonat kawy Damian Durda, który pracuje w berlińskiej kawiarni Bonanza Coffee Heroes. Damian opowie uczestnikom spotkania o kawowych ziarnach, swojej podróży do Hondurasu i zdradzi „jak to jest na kawowym Zachodzie”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Festiwal Jesienności

Festiwal jesienności

W niedzielę, 11 października w Parku Źródliska odbędzie się Festiwal Jesienności. W godzinach 11.00 – 18.00 na gości małych i dużych będzie tu czekało mnóstwo atrakcji. Obok stacji jogi dla dzieci, dziecięcych spotkań językowych czy rodzinnej zabawy w grzybobranie odbędą się tu warsztaty szydełkowania z bawełnianych sznurków, tańca ludowego czy pozyskiwania miodu. Nas interesują jednak najbardziej atrakcje kulinarne, a tych nei zabraknie. Będzie można spróbować przysmaków przygotowanych przez Zjadliwości, klubokawiarnię Granda i rodzinną sklepo-kawiarnię Tubajka. Degustację cydru poprowadzi Owocowa Fabryka, a każdy będzie mógł wziąć udział w Wielkim Turnieju Wypieków.

Zielone Smaki Łodzi

Już dziś zapraszamy was także na kolejną edycję festiwalu Zielone Smaki Łodzi, który odbędzie się w weekend 16 – 18 października. W jego trakcie łódzkie restauracje przygotują popisowe dania wegańskie w promocyjnych cenach. Uczestnicy będą mogli głosować na swoje ulubione potrawy. Najciekawsze dania Festiwalu wybierze też jury, w którym będziemy miały przyjemność zasiadać. Jemy w Łodzi objęło też wydarzenie patronatem medialnym, dlatego już wkrótce przeczytacie u nas więcej na jego temat.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...