Wypieki na Piotrkowskiej 217

Najbliższy weekend upłynie w Łodzi pod znakiem słodkości. Piotrkowska 217 zaprasza na wyjątkowy jarmark świąteczny, którego motywem przewodnim będą wypieki.

Podwórko przy Piotrkowskiej 217 nie raz już gościło ciekawe wydarzenia kulinarne. Nie inaczej będzie w nadchodzącą sobotę i niedzielę (21-22 listopada). W godzinach 10.00 – 18.00 czekały tu będą na was Wypieki, czyli słodki jarmark świąteczny. Impreza podzielona została na trzy strefy tematyczne. W pierwszej Strefie Wypieków czekały będą na gości przysmaki przygotowane przez cukiernie, piekarnie, dekoratornie tortów, blogerów kulinarnych i amatorów wypieków. Spróbujecie tu wielu mniej lub bardziej słodkich specjałów prosto z pieca, wśród których znajdą się między innymi bezglutenowe brazylijskie bułeczki, świąteczne pierniczki dekorowane lukrem królewskim, tradycyjne kołacze, francuskie makaroniki, oryginalna turecka balkava, torty oraz wyśmienite muffiny, zachwycające dekoracją. Wszystkie popić będzie można napojami w zimowych odsłonach przygotowanymi przez baristów, piwowarów, producentów win i cydrów, czekolad do picia i soków.

Wypieki - jarmark świąteczny na Piotrkowskiej 217 fot. materiały prasowe

Jak na świąteczny jarmark przystało nie zabraknie propozycji prezentów. W Strefie Sweet Handmade znajdziecie wystawców oferujących rękodzieło i produkty autorskie. Będzie zatem różnorodna biżuteria, ręcznie robione świece zapachowe, kosmetyki, elementy dekoracji wnętrz oraz upominki dla najmłodszych. Z pewnością pojawi się tu mnóstwo pomysłów na prezenty pod choinkę i na zbliżające się Mikołajki. W ramach wydarzenia zainaugurowana zostanie także Świąteczna Strefa Piotrkowska 217, w której czekał będzie Świąteczny Domek Życzeń. Na ścianach tego eko-domku będzie można stworzyć swoje cegiełki – wypisać świąteczne życzenia, marzenia, a najmłodsi stworzą tu listy do Świętego Mikołaja.

Wypieki - jarmark świąteczny na Piotrkowskiej 217 fot. materiały prasowe

Trzecia strefa zaplanowana została z myślą o tych, którzy chcieliby sami oddać się sztuce wypieków i nauczyć przyrządzać pieczone pyszności, ale nie tylko. Make&Bake to strefa warsztatowa, w której czekały będą ciekawe zajęcia. W sobotę ruszą tu warsztaty Bake It!, których uczestnicy zapoznają się z nowoczesnymi produktami piekarniczymi i pod okiem profesjonalistów wypieką ciasteczka i bułeczki. Spotkanie poprowadzą eksperci z Wypiekarni Adama Jarugi we współpracy z Piekarnią Mikołaj. Zajęcia odbędą się w nowopowstającej przy Piotrkowskiej 217 piekarni. Udział w nich jest bezpłatny i obowiązuje rejestracja mailowa. Warto pospieszyć się z zapisami, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Wypieki - jarmark świąteczny na Piotrkowskiej 217 fot. materiały prasowe

W niedzielę do strefy Make&Bake zawita Ultramaszyna, czyli szkoła szycia. Jej twórcy przygotowali warsztaty z podstaw krawiectwa, w ramach których uczestnicy nie tylko poznają elementarne zasady szycia, ale również sami stworzą woreczki do pakowania prezentów i oryginalnie je ozdobią. Te warsztaty również są bezpłatne i obowiązuje na nie rejestracja mailowa.

Wypieki to także słodki konkurs fotograficzny. Odwiedzając jarmark wypatrujcie fotografa i postarajcie się o jak najsłodsze zdjęcie. Do wygrania profesjonalna sesja fotograficzna u Pawła Madaja. Możecie też wesprzeć akcję charytatywną Szlachetna Paczka, której organizatorzy zachęcą uczestników Wypieków do okazania sobie świątecznej dobroczynności. 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...