Eko pomidory z lokalnej uprawy, naturalne i organiczne produkty, włoskie przysmaki, a nawet bio środki czystości – to wszystko i jeszcze więcej możecie kupicie online z dostawą do domu! Oto zestawienie sklepów internetowych z Łodzi i okolic, w których zamówicie wszystko, czego możecie potrzebować.

Wyobraźcie sobie taką sytuację: wstajecie rano, przeciągacie się, zaspani wchodzicie do kuchni, a tam już czeka przesyłka pełna świeżego pieczywa, kolorowych warzyw i innych pyszności. Nie nie, to nie kadr z kolejnego serialu, to nasze nowe realia! Pandemiczne czasy wymusiły zmiany w wielu biznesach – także u właścicieli sklepów i warzywniaków. Wielu z nich swoją działalność przerzuciło do Internetu, dzięki czemu swoje ulubione artykuły spożywcze (a często i inne niezbędne rzeczy) zamówicie z dostawą do domu. W naszym zestawieniu znajdziecie te, które z powodzeniem działają w Łodzi i okolicach, oferując swoim klientom szybką realizację oraz spory wybór.

fot. Tylko Zdrowe Produkty

Na pierwszy ogień idą te sklepy, których specjalnością są warzywa z własnych upraw. W ich poszukiwaniu zaglądamy najpierw na stronę www.eko-farmer.pl, gdzie kupicie również produkty ekologiczne i bezglutenowe. Ta firma od kilku lat samodzielnie prowadzi gospodarstwo rolne pod Łodzią, a swoje owoce i warzywa uprawiają naturalnymi metodami, bez użycia pestycydów i chemikaliów. Dostawa – nawet tego samego dnia, lub na następny dzień roboczy. Podobnie działa gospodarstwo Pomidory od Dziomdziory, którego asortyment znajdziecie na ich facebookowym profilu. Oprócz klasycznych produktów na wagę, dostępne są tu warzywa i owoce pakowane w kartony – ich cena uzależniona jest od wagi, a zawartość zmienia się w zależności od dostępności. Obiadowe, surówkowe, zupowe, a nawet zero-waste’owe zestawy przygotowuje za to sklep www.tylkozdroweprodukty.pl. Na swoich terenach uprawiają m.in. sałatę, ogórki i pomidory, ale znajdziecie u nich również kiszonki, ciasteczka, miód, czy soki. Nie wiecie, co wybrać? Torba zero-waste kosztuje 20 zł i zawiera nieidealne, ale wciąż dobre do spożycia artykuły, których selekcja będzie dla was niespodzianką 🙂

Pestka

Na codzienne wyzwania, jakie stawia przed nami pandemia, odpowiada projekt Galanta Siata. Ten nowy sklep internetowy swoją działalność rozpoczął w październiku, oferując łodzianom spory wybór naturalnych i ekologicznych artykułów spożywczych, dobranych z troską o zdrowie i dobre samopoczucie. Niedawno mogliście czytać u nas o Pestce, sklepiku z ul. Kopernika, w którym kupicie sporo dobrego lokalnego jedzenia oraz eko produkty. Spieszymy z informacją, że Pestka coraz prężniej działa również w Internecie i realizuje dostawy do domu – na następny dzień dowiezie wam np. pieczywo z Montagu, drożdżowca od Consonni, świeże warzywa od łódzkich rolników, a nawet karmę dla psa, kosmetyki i środki czystości. Link tutaj! Bardzo duży wybór produktów znajdziecie w Spiżarni Rydzyńskiej, delikatesach z Konstantynowa. Ich oferta bazuje na naturalnych wyrobach wędliniarskie, dziczyźnie, przetworach mięsnych i rybach, ale to nie koniec tutejszych specjałów. Zajrzyjcie na spizarniarydzynska.pl, a potem na facebookowy profil sklepu, by poznać wszystkie nowości i oferowane przysmaki. Uwierzcie nam, jest z czego wybierać!

fot. Unsplash

Na podbój Internetu ruszyły również osiedlowe sklepiki. Delikatesy Maja z ul. Starorudzkiej realizują dostawy zamówień na następny dzień roboczy – wystarczy zakupić wybrane produkty na stronie www.online.maja-sklep.pl. Ważną rolę w sprzedaży artykułów spożywczych z dostawą do domu odgrywa Facebook, gdzie jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne profile. Na stronie  https://www.facebook.com/warzywanadowozlodz/ znajdziecie pełen spis produktów, które zamawiać  możecie przez Messengera. Podobnie działa Swój Sklep z ul. Popiełuszki – zajrzyjcie tutaj po wszystkie szczegóły – a także Kramik Franusia z Lutomierskiej. Na razie produkty wybiera się z listy w przypiętym poście, ale już za chwilę sklepik ruszy ze swoim sklepem internetowym. Szczegóły znajdziecie na ich profilu na Facebooku!

Pandemiczne realia i brak podróży sprawiły, że tęsknicie za śródziemnomorskimi przysmakami? Jak my nie możemy do Włoch, to Włochy przyjadą do nas! Zapas Pecorino Romano, słoniny lardo, aromatycznej porchetty, a także innych produktów prosto ze słonecznej Italii kupicie w La Bottega da Enrico, sklepie restauracji Mare e Monti. Na stronie https://www.bottegadaenrico.pl/ znajdziecie naprawdę spory wybór makaronów, serów, wędlin i przetworów, a nawet gotowe spody do pizzy. W poszukiwaniu ulubionego prosciutto zajrzyjcie też do Crudo Gusto. Ich wyspa całkiem niedawno otworzyła się w Pasażu Łódzkim i działa zarówno stacjonarnie, jak i w dostawie. Na facebookowym profilu sklepu znajdziecie cały dostępny asortyment – w tym rozbudowane deski degustacyjne warto tam zaglądać, bo co chwilę pojawiają się u nich nowości! Co istotne, zamówienia składane do godziny 15:00 realizowane są jeszcze tego samego dnia. 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...